Troid Hastalığı Amacıyla Dereotu Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sağlık amacıyla bitkisel kürlerini siz değerli okurlarımızla paylaşmaya devam etmekteyiz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ‘nun Tiroid (hipotiroid veya hipertiroid) şikayetlerine karşı olarak önerdiği destekleyici bitki “dereotu” kürüdür .
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hoca Bu kürün bilhassa nodüller amacıyla de etkili olduğunu söylemektedir. Bu kürü başkaca bitkisel olarak da asistan ve destekleyici kür kullanabilirsiniz.
Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) veya Hipertiroid (Tiroidin süratli çalışması) durumunda, dereotu kürü uygulanacaktır. Tiroid glandının her 2 durumunda da kürün uygulanış tarzı birbirinin aynısıdır.

Dereotu kürünün uygulanışı şu şekildedir: Sabah, öğle ve akşam fakir karnına, öğünlerden aşağı yukarı olarak 15 dakika çabucak evvel bir yemekkaşığı dolusu kadar körpe yeşil dereotu bir kaç defa çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç aralık verilmeden 3 ay boyunca devam edilir.
Kürün 2 ayından itibaren tiroid hormonlarınızı süre zaman denetim ettirin, çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekebilir. İlaç azaltımını doktorunuza danışmadan kesinlikle kendi kendinize değişmez hüküm vermeyin.
Tiroid nodüllerinin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu kür baya etkilidir. Bu kür yardımıyla çok sayıda hasta, deva alımından kurtulmuştur. Var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse dereotu kürüne şimdi uzun müddet ile de devam edilebilir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.