Ters ilişkinin zararları nelerdir?

Uzmanlar, makatın cinsel ilişki için gerekli olan yapı ve özelliklere kesinlikle sahip olmadığını bu nedenle de makat bölgesi ile yapılan ilişkinin yol açabileceği ruhsal sorunların yanında fiziksel problemlere de yol açacağını belirtiyor.
Makat, bağırsaklarda emilen besin artıklarının atılımını sağlayan ve bu yönde uygun bir yapıya sahiptir. Vücudun bu kısmı cinsel ilişki için gerekli olan yapıya kesinlikle sahip değildir.
Anal ilişki (ters ilişki) esnasında erkek organı dışarıdan içeriye doğru giriş yapar. Makatta kayganlaştırıcı salgı bezleri bulunmaz.
İlişkiden zevk alınabilmesi ve penisin kolaylıkla girebilmesi için kayganlaştırıcı salgıya ihtiyaç vardır. Makat yapısı dışarıdan içeriye değil de içeriden dışarıya çıkışı sağlayacak bir işleve sahiptir. Bu yüzden anal seks (ters ilişki) esnasında zorlamalar gerçekleşir. Bu da bir kadın için acı vericidir.
Anal sekste (ters ilişki) bağırsaklarda zararsız şekilde bulunan organizmalar vücudun çeşitli yerlerine taşındıklarında çeşitli hastalıklara neden olabilirler. Bunun en görülen örneği, anal seks yapıldıktan sonra buradaki mikropların vajinaya taşınması ve daha öncede belirtildiği gibi bir takım hastalıkların ortaya çıkmasıdır.
İlave olarak defalarca tekrarlanan ters ilişki makat kaslarının kasılıp gevşeme işlevinin bozulması, gaz-dışkı kaçırmalarına neden olabilmektedir.
Ülkemizde bakirelik tabusu mevcut olduğu ve bu sebeple aile baskısı olduğundan dolayı genç kızlarımız vajinal seks yapmaktan kaçınırlar. Kişiler ön sevişme ile doyuma ulaşamadığından birleşme gereksinimi duyarlar.
Bu sebepten ötürü bakireliğini korumak isteyen kişiler ters ilişkiye girerler. Canlarının yanmasını bile aldırış etmezler. Ama ileride olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilirler.

Uzmanlar, makatın cinsel ilişki için gerekli olan yapı ve özelliklere kesinlikle sahip olmadığını bu nedenle de makat bölgesi ile yapılan ilişkinin yol açabileceği ruhsal sorunların yanında fiziksel problemlere de yol açacağını belirtiyor.Makat, bağırsaklarda emilen besin artıklarının atılımını sağlayan ve bu yönde uygun bir yapıya sahiptir. Vücudun bu kısmı cinsel ilişki için gerekli olan yapıya kesinlikle sahip değildir.Anal ilişki (ters ilişki) esnasında erkek organı dışarıdan içeriye doğru giriş yapar. Makatta kayganlaştırıcı salgı bezleri bulunmaz.İlişkiden zevk alınabilmesi ve penisin kolaylıkla girebilmesi için kayganlaştırıcı salgıya ihtiyaç vardır. Makat yapısı dışarıdan içeriye değil de içeriden dışarıya çıkışı sağlayacak bir işleve sahiptir. Bu yüzden anal seks (ters ilişki) esnasında zorlamalar gerçekleşir. Bu da bir kadın için acı vericidir.
Anal sekste (ters ilişki) bağırsaklarda zararsız şekilde bulunan organizmalar vücudun çeşitli yerlerine taşındıklarında çeşitli hastalıklara neden olabilirler. Bunun en görülen örneği, anal seks yapıldıktan sonra buradaki mikropların vajinaya taşınması ve daha öncede belirtildiği gibi bir takım hastalıkların ortaya çıkmasıdır.İlave olarak defalarca tekrarlanan ters ilişki makat kaslarının kasılıp gevşeme işlevinin bozulması, gaz-dışkı kaçırmalarına neden olabilmektedir.Ülkemizde bakirelik tabusu mevcut olduğu ve bu sebeple aile baskısı olduğundan dolayı genç kızlarımız vajinal seks yapmaktan kaçınırlar. Kişiler ön sevişme ile doyuma ulaşamadığından birleşme gereksinimi duyarlar.Bu sebepten ötürü bakireliğini korumak isteyen kişiler ters ilişkiye girerler. Canlarının yanmasını bile aldırış etmezler. Ama ileride olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilirler.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.