Sperm ve yumurta hücreleri arasındaki ilişki

İngiltere’de yapılan araştırma, sperm ve yumurta hücreleri arasındaki kilit ve anahtar mekanizmayı çözdü. Uzmanlar, araştırma sonucunda gebeliğin gelişmesinin sadece yumurtaya bağlı olmadığına şahit oldu.
Bradford ve Leeds üniversitelerinden ortak bir ekibin yaptığı araştırmaya göre, gebelik gelişiminin tamamen yumurtaya bağlı olmadığı tespit edildi.
Yumurta, babanın genetik kodunu okuyor. Sperm ve doğurganlıkla ilgili yapılan keşif sayesinde kadınlara doğurganlık testi yapılmasına gerek kalmayacak.
Ayrıca tüp bebek tedavileri anlamsızca uzatılmayacak, daha acısız gerçekleşecek.
Leeds Üniversitesi’nden David Miller, “Bu araştırma spermlerin neden işe yaramadığının mantıklı bir açıklamasını sunacak” dedi.
Martin Brinkworth isimli uzman ise araştırmanın “Yumurta her şeydir” dogmasına karşı geldiğini söyledi.

İngiltere’de yapılan araştırma, sperm ve yumurta hücreleri arasındaki kilit ve anahtar mekanizmayı çözdü. Uzmanlar, araştırma sonucunda gebeliğin gelişmesinin sadece yumurtaya bağlı olmadığına şahit oldu.Bradford ve Leeds üniversitelerinden ortak bir ekibin yaptığı araştırmaya göre, gebelik gelişiminin tamamen yumurtaya bağlı olmadığı tespit edildi.Yumurta, babanın genetik kodunu okuyor. Sperm ve doğurganlıkla ilgili yapılan keşif sayesinde kadınlara doğurganlık testi yapılmasına gerek kalmayacak.
Ayrıca tüp bebek tedavileri anlamsızca uzatılmayacak, daha acısız gerçekleşecek.Leeds Üniversitesi’nden David Miller, “Bu araştırma spermlerin neden işe yaramadığının mantıklı bir açıklamasını sunacak” dedi.Martin Brinkworth isimli uzman ise araştırmanın “Yumurta her şeydir” dogmasına karşı geldiğini söyledi.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.