Sahte kızlık zarı kanaması yapan alet var mı?

Evlilik öncesi cinsel ilişkinin hoş karşılanmadığı ve bekârete büyük önem verilen ülkelerde gizliden gizliye satıldığı iddia edilen ve sahte kızlık zarı kanaması yapan aletin Mısır’a girmesi ve satılması politikacılar tarafından yasaklanmaya çalışıyor.
Özelikle Mısır’ın başı çektiği bazı Arap ülkelerinde, kadınların Çin’de üretilen bir alet sayesinde ilk gece sahte kızlık zarı kanaması yarattıklarının ortaya çıkması gündemi işgal ettiği için Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bu konuda bir basın açıklaması yaptı.
Kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktir
Kızlık zarına toplumumuzda abartılı bir önem verildiğini ve aslında toplumda kızlık zarı hakkında bilinenlerin çok yanlış olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; “Türk toplumunda ve Arap ülkelerinde kızlık zarı namusun ve bekâretin simgesi gibi görülür ve toplumsal bir öneme sahiptir. İlk gece kanama olması çok önemlidir, olmadığında kızın bekâretinden şüphe edilir ve bu durum ciddi sonuçlara yol açabilir. Oysaki aslında kızlık zarı sanıldığı gibi vajina girişini kapatmaz, zar vajina deliğinden 1-2 cm. içeride ve ortasında adet kanının aktığı bir delik bulunan bir yapıdır. Yani kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktir.
Eğer ilk gece kadın ve erkek birbirini rahatlatırsa, kadın kendini kasmazsa, yeterli ön sevişme yapılır ve vajinası ıslanırsa; acı, ağrı ve kanama olmaz. İdeal olanı da budur, çünkü cinsel ilişki kadına acı vermesi gereken bir şey değildir, tam aksine kadın ve erkeğin birlikte yaptıkları zevk ve sevgi dolu bir eylemdir. Yani normal şartlar altında, normal bir kızlık zarı, ilk gece kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz, ağrı ve acı yapmaz. Çok hafif bir açılma yapar, bu da dışarıdan fark edilmez.” dedi.
İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilir
İlk gece kanama beklentisinin, kendini gerçekleştiren kehanet olarak, ilk gece kanamasını meydana getirebileceğine dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilir. Çünkü ilk gece kadın acıdan, ağrıdan ve kanama yaşayacak olmaktan korkar, çünkü çevresinden ilk ilişkinin çok acılı olacağına ve çok kanayacağına dair sözler duymuştur. Ama bir yandan da “ya kanama olmazsa” diye de korkar, çünkü kanamazsa da bu defa onu alıp doktora götürebilirler. Bu nedenle korkar ve ilişkide kendini kasar.
Erkeğin ise başka korkuları vardır ve kadının endişelerinin farkında değildir. Çünkü erkek de kendini kanıtlamanın derdindedir. Onun da kafasında “ya penisim sertleşmezse” ya da “ya vajinaya giremeden boşalırsam” gibi endişeler vardır. Kadının ve erkeğin bu endişeleri bir araya gelir, kadın kendini kasarken erkek de içeri girmek için zorlar. Zorlamadan dolayı da vajina tahriş olur ve zorlanmaya bağlı olarak kana olabilir, bu kan bir damlalık bir kandır ve sanıldığı gibi oluk oluk akmaz.” diye ekledi.
Sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalı
Çin’de üretilen sahte kızlık zarı kanı yaratan aletin aslında büyük bir toplumsal soruna dikkat çektiğini ifade eden CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; “İlk gece kanama olması konusunda kadın üzerinde yoğun bir toplumsal baskı vardır. Derneğimize genç kızlarımızdan kızlık zarı ile ilgili her gün çok sayıda soru gelmektedir. Kadınlar bazen evlenmeden önce bile “ya ilk gece kanamam olmazsa” korkusuna kapılabilmekte ve büyük kaygı yaşamaktadırlar. Oysa ki bekâret insanın beynindedir ve kadının namusunu ve bekâretini bir damla kan belirlemez. Yani sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalıdır. Kızlarımızın üzerindeki toplumsal baskı, ilk gece ve kızlık zarı hakkında doğru ve sağlıklı bilgilerin paylaşılmasıyla son bulmalıdır.” dedi.
Cinsel eğitim şart
Eşler arasında karşılıklı güvenin çok önemli olduğunu belirten CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “Sahte kızlık zarı kanaması yaratan ürünlerin piyasaya çıkıyor olması, bekârete abartılı bir önem verilen ülkelerde bunu ne kadar büyük bir toplumsal yara olduğunun göstergesidir. Daha evliliğin başında kadını kocasına yalan söylemek zorunda bırakan yanlış inanışlar, evlilik ilişkisini de zedelemektedir.
Ülkemizde cinsel eğitim çok büyük bir eksikliktir, eğer gençlerimize cinsel organların yapısı ve kızlık zarı ile ilgili gerçekler sağlık derslerinde öğretilirse, hem bu tür aletlerin kullanılması önlenecek hem de evlilikler karşılıklı güven içinde başlayıp sürdürülecektir. Yani cinsel eğitim şart.” diye ekledi.

Evlilik öncesi cinsel ilişkinin hoş karşılanmadığı ve bekârete büyük önem verilen ülkelerde gizliden gizliye satıldığı iddia edilen ve sahte kızlık zarı kanaması yapan aletin Mısır’a girmesi ve satılması politikacılar tarafından yasaklanmaya çalışıyor.Özelikle Mısır’ın başı çektiği bazı Arap ülkelerinde, kadınların Çin’de üretilen bir alet sayesinde ilk gece sahte kızlık zarı kanaması yarattıklarının ortaya çıkması gündemi işgal ettiği için Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) bu konuda bir basın açıklaması yaptı.Kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktirKızlık zarına toplumumuzda abartılı bir önem verildiğini ve aslında toplumda kızlık zarı hakkında bilinenlerin çok yanlış olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; “Türk toplumunda ve Arap ülkelerinde kızlık zarı namusun ve bekâretin simgesi gibi görülür ve toplumsal bir öneme sahiptir. İlk gece kanama olması çok önemlidir, olmadığında kızın bekâretinden şüphe edilir ve bu durum ciddi sonuçlara yol açabilir. Oysaki aslında kızlık zarı sanıldığı gibi vajina girişini kapatmaz, zar vajina deliğinden 1-2 cm. içeride ve ortasında adet kanının aktığı bir delik bulunan bir yapıdır. Yani kızlık zarı doğuştan esnek ve deliktir.Eğer ilk gece kadın ve erkek birbirini rahatlatırsa, kadın kendini kasmazsa, yeterli ön sevişme yapılır ve vajinası ıslanırsa; acı, ağrı ve kanama olmaz. İdeal olanı da budur, çünkü cinsel ilişki kadına acı vermesi gereken bir şey değildir, tam aksine kadın ve erkeğin birlikte yaptıkları zevk ve sevgi dolu bir eylemdir. Yani normal şartlar altında, normal bir kızlık zarı, ilk gece kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz, ağrı ve acı yapmaz. Çok hafif bir açılma yapar, bu da dışarıdan fark edilmez.” dedi.İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilirİlk gece kanama beklentisinin, kendini gerçekleştiren kehanet olarak, ilk gece kanamasını meydana getirebileceğine dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “İlk gece kanama beklentisi kanamanın nedeni olabilir. Çünkü ilk gece kadın acıdan, ağrıdan ve kanama yaşayacak olmaktan korkar, çünkü çevresinden ilk ilişkinin çok acılı olacağına ve çok kanayacağına dair sözler duymuştur. Ama bir yandan da “ya kanama olmazsa” diye de korkar, çünkü kanamazsa da bu defa onu alıp doktora götürebilirler. Bu nedenle korkar ve ilişkide kendini kasar.
Erkeğin ise başka korkuları vardır ve kadının endişelerinin farkında değildir. Çünkü erkek de kendini kanıtlamanın derdindedir. Onun da kafasında “ya penisim sertleşmezse” ya da “ya vajinaya giremeden boşalırsam” gibi endişeler vardır. Kadının ve erkeğin bu endişeleri bir araya gelir, kadın kendini kasarken erkek de içeri girmek için zorlar. Zorlamadan dolayı da vajina tahriş olur ve zorlanmaya bağlı olarak kana olabilir, bu kan bir damlalık bir kandır ve sanıldığı gibi oluk oluk akmaz.” diye ekledi.Sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalıÇin’de üretilen sahte kızlık zarı kanı yaratan aletin aslında büyük bir toplumsal soruna dikkat çektiğini ifade eden CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; “İlk gece kanama olması konusunda kadın üzerinde yoğun bir toplumsal baskı vardır. Derneğimize genç kızlarımızdan kızlık zarı ile ilgili her gün çok sayıda soru gelmektedir. Kadınlar bazen evlenmeden önce bile “ya ilk gece kanamam olmazsa” korkusuna kapılabilmekte ve büyük kaygı yaşamaktadırlar. Oysa ki bekâret insanın beynindedir ve kadının namusunu ve bekâretini bir damla kan belirlemez. Yani sahte kızlık zarı kanaması yaratan alete gerek kalmamalıdır. Kızlarımızın üzerindeki toplumsal baskı, ilk gece ve kızlık zarı hakkında doğru ve sağlıklı bilgilerin paylaşılmasıyla son bulmalıdır.” dedi.Cinsel eğitim şartEşler arasında karşılıklı güvenin çok önemli olduğunu belirten CİSED Genel Sekreteri Psk. Gülüm Bacanak; “Sahte kızlık zarı kanaması yaratan ürünlerin piyasaya çıkıyor olması, bekârete abartılı bir önem verilen ülkelerde bunu ne kadar büyük bir toplumsal yara olduğunun göstergesidir. Daha evliliğin başında kadını kocasına yalan söylemek zorunda bırakan yanlış inanışlar, evlilik ilişkisini de zedelemektedir.Ülkemizde cinsel eğitim çok büyük bir eksikliktir, eğer gençlerimize cinsel organların yapısı ve kızlık zarı ile ilgili gerçekler sağlık derslerinde öğretilirse, hem bu tür aletlerin kullanılması önlenecek hem de evlilikler karşılıklı güven içinde başlayıp sürdürülecektir. Yani cinsel eğitim şart.” diye ekledi.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.