Prezervatif kullanımı hastalıklardan korur

Doğum kontrol hapı gebelikten korur ama bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı etkili olamaz. Erkeklerin korunmalı ilişkiyi seçmesi ve prezervatif kullanması gerekir
Erkekler genellikle cinsel ilişkiden aldıkları hazzı azalttığını söyleyerek, prezervatif kullanmaya yanaşmazlar. Doğum kontrol hapı sizi gebelikten korur, ancak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmak için prezervatif en iyi yöntemdir.
Uygun bir yöntem bulun
Bu durumdan duyduğunuz rahatsızlığı ve endişelerinizi erkek arkadaşınızla paylaşın, eğer prezervatif kullanmak istemiyorsa, birlikte bir hastaneye giderek cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilgi alın.
Gerekli testleri yaptırırsanız, sizin de içiniz rahat edecektir. Unutmayın ki cinsellikte tek eşlilik, iletişim, paylaşım ve karşılıklı tatmin önemlidir.
Her sevişmede aynı endişeyi taşımanız ileride cinsellikten soğumanıza ve kaçınmanıza yol açabilir. Bu nedenle erkek arkadaşınızla her ikinizi de memnun edecek bir korunma yöntemi bulmanızda ve kullanmanızda fayda var.

Doğum kontrol hapı gebelikten korur ama bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı etkili olamaz. Erkeklerin korunmalı ilişkiyi seçmesi ve prezervatif kullanması gerekirErkekler genellikle cinsel ilişkiden aldıkları hazzı azalttığını söyleyerek, prezervatif kullanmaya yanaşmazlar. Doğum kontrol hapı sizi gebelikten korur, ancak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmak için prezervatif en iyi yöntemdir.Uygun bir yöntem bulun
Bu durumdan duyduğunuz rahatsızlığı ve endişelerinizi erkek arkadaşınızla paylaşın, eğer prezervatif kullanmak istemiyorsa, birlikte bir hastaneye giderek cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilgi alın.Gerekli testleri yaptırırsanız, sizin de içiniz rahat edecektir. Unutmayın ki cinsellikte tek eşlilik, iletişim, paylaşım ve karşılıklı tatmin önemlidir.Her sevişmede aynı endişeyi taşımanız ileride cinsellikten soğumanıza ve kaçınmanıza yol açabilir. Bu nedenle erkek arkadaşınızla her ikinizi de memnun edecek bir korunma yöntemi bulmanızda ve kullanmanızda fayda var.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.