Organik Dudak Büyütme Yöntemi

Dudak büyütme estetiğinde bugüne kadar olan tüm yöntemlerden farklı olarak Türk doktorunun en son geliştirdiği herhangi bir iz bırakmayan, kalıcı, çekici ve doğal görünümlü Sezaryen izinden dudak dolgunlaştırma ve kalınlaştırma yöntemiyle bayanlar artık sadece 45 dakika içerisinde tamamen doğal, organik ve estetik dudaklara sahip olabilecekler.
Bu yöntemi ilk kez geliştiren Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, “Dermolip” ismini verdiği, hastanın kendi vücut dokusuyla yapılan sezaryen izinden dudak dolgublaştırma estetiğinden bahsetti.

Organik dudak büyütme estetiği yöntemini nasıl geliştirdiniz?

Dudak dolgusu yaptırmak isteğinde bulunan bayanlarda sıklıkla karşılaştığımız endişeler, kişinin kendi dokusundan tamamen doğal dudak estetiği yöntemini geliştirmemizde çıkış noktası oldu. Çünkü mevcut dudak dolguları kadınlarda, “Dolgu eriyecek mi, ne zaman eriyecek, ne sıklıkla yaptırmalıyım, sürekli yaptırmam gerekir mi, bunun maddi boyutu nedir, dudağım sertleşecek mi, hissizlik olacak mı, dolgu maddesi vücudumda alerjik reaksiyona yol açar mı?” endişelerini ve sorularını beraberinde getiriyor. Bu endişeleri ortadan kaldırmak için, dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırmada tamamen doğal ve organik “Dermolip Yöntemi”ni geliştirdik.

Bu yöntemi, doğal ya da organik yapan özellikler nelerdir?

Dermolip yöntemi, kişinin kendi vücut dokusu kullanılarak yapılan doğal bir dudak büyütme yöntemidir. Sezaryen izinin altındaki derinin ikinci katmanı olan dermis tabakasını bir miktar yağ dokusuyla birlikte alıp dolgu malzemesi olarak dudak büyütmede kullanıyoruz. Yöntemi doğal, kalıcı ve risksiz yapan özellik kişinin kendi dokusunun kullanılmasıdır.
Doğal dudak estetiği işleminin avantajları ve dezavantajları neler?
Kalıcı ve tamamen doğal bir dudak büyütme yöntemidir. Dudaklarda sertleşme ve his kaybı kesinlikle yaşanmaz. Geçici dolgu yöntemlerinde olduğu gibi tekrar edilmesine gerek yoktur. Bu da maddi açıdan kişiye avantaj sağlar. Geçici dolguları hızla yok olan kadınlar için uygun bir çözüm yoludur. Alerjik bünyeler için uygundur, çünkü herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Hasta, işlem sonrasında dudak kalınlığından memnun kalmazsa aynı şekilde ikinci bir işlem risksiz ve doğal bir şekilde tekrarlanabilir.

Kişinin sezaryen izi yoksa vücuttaki başka izlerden alınan dokular da kullanılıyor mu?

Vücuttaki izlerin kullanılmasının nedeni, başka bir iz oluşturmamaktır. Hastanın sezaryen izi yoksa, kaza sonrası oluşan yara ve yanık izleri, ameliyat izlerinden de doku alarak doğal dudak estetiği yapabiliyoruz.

Bu yöntemin uygulanmasında yaş sınırı var mıdır?

Bu yöntemin alt yaş sınırı 18’dir. En çok tercih edildiği yaşlar ise 20 ile 30 yaş aralığıdır. Ancak daha ileri yaşlardaki kadınlarda da bu yöntem rahatlıkla uygulanmakta ve yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Hangi dudak yapılarında organik ya da doğal dudak büyütme yapılabiliyor?

Genellikle kırmızı kısmı olmayan, hatları silik, ince ve zayıf dudak yapılarında bu yöntem etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Alt ve üst dudaklarında bu sorunları yaşayan ve kalıcı dudak dolgusu isteyen kadınlar en uygun adaylardır.

Dermolip yönteminin diğer dudak kalınlaştırma yöntemlerinden farkı nedir?

Dermolip yöntemini diğer yöntemlerden ayıran en temel özellik, doğal ve kalıcı olmasıdır. Dudak kalınlaştırmada yağ transferi ya da sentetik, hyalüronik asitten oluşan dolgu malzemeleri kullanılır. Bunların ömrü ise 6 ila 8 aydır. Silikon protez uygulamasında ise, uzun vadede dudaklarda sertleşme ve deformasyonlar olmaktadır. Kalıcı dolgu isteyen kadınlar, geçici dolguları eridikten sonra Dermolip dudak büyütme estetiği yaptırabiliyor.

Dudak kalınlaştırma ameliyatı nasıl yapılıyor?

Günübirlik mini bir cerrahi işlemdir. Alt ya da üst dudak büyütme işlemi lokal anestezi altında 45 dakika sürüyor. Önce dudak uyuşturuluyor. Birçok kadında bulunan sezaryen izinin altındaki dermis tabakası bir miktar yağ dokusuyla birlikte alınıyor. Dudağın iç kısımlarında açılan mini kesilerden alınan doku dudak içine naklediliyor ve dudak istenildiği gibi şekillendiriliyor. Hasta işlem sonrasında hemen ayağa kalkıp evine dönebiliyor. 2 günlük hafif bir ödemden sonra dudak hızla iyileşip son şeklini alarak, estetik, dolgun, doğal ve kalıcı bir görünüme kavuşuyor. Mini kesi izleri dudak içinde olduğu için kesinlikle görülmüyor.

Büyütme işlemi yapılan dudağın, nakledilen dokuyu reddetme riski var mı?

Vücudun kendi doğal dokusu dudağa nakledildiği için dokunun reddedilmesi, alerjik olarak yan etki yaratması kesinlikle söz konusu olmuyor böylece.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.