Ölümcül hastalıklardan korunmak için 10 altın gıda

Günlük hayatta tükettiğimiz birçok besin maddesinin kalp krizinden göz hastalıklarına, soğuk algınlığından kolesterol sorunlarına hatta kansere kadar birçok sağlık sorununa iyi geldiğini biliyr musunuz? İşte ölümcül birçok hastalığa karşı savaşan 10 altın besin maddesi…
Balık
Kalp krizine karşı iyi geliyor. Somon, alabalık ve ton balığı türleri, D vitamini ve Omega-3 yağı ile yüksek tansiyonu düşürüyor.
Havuç
Günde 5 adet havuç, kalp krizi riskini üçte iki oranında azaltıyor. Havuç, ayrıca gözler için de yararlı.
Sarımsak
Soğuk algınlığına karşı savaşıyor. Enfeksiyonlarla mücadele için, günde 2 diş sarımsak yenilmesi, büyük fayda sağlıyor. Sarımsak, bakteriyel ve virütik hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı doğal bir antibiyotik görevi yapıyor.
Karnıbahar
Kanseri kısıtlayan karotenoid maddesi üretiyor. Özellikle çiğ olarak yenilmesi tavsiye ediliyor.
Fasulye
Şeker hastalığını önlüyor ve vücuttaki ensülin üretimini dengede tutuyor.
Soğan
Kolesterol düzeyini düşürüyor. Böylece, kalp krizi ve kansere karşı önleyici görev üstleniyor.
Zeytinyağı
Yüksek tansiyonu düşürüyor ve vücutta taş oluşmasını önlüyor. Zeytinyağı ayrıca, kötü kolesterol LDL düzeyini azaltıyor, iyi kolesterol HDL’yi ise koruyor ya da artırıyor.
Elma
Kolon kanserini önlüyor. Beyin ve kemiklerin ihtiyaç duyduğu boron maddesini barındırıyor. Elmadaki balic asid ise boşaltım sistemi için yararlı.
Portakal
C vitamini deposu portakal, hamile kalmayı kolaylaştırıyor, virüsler ve alerji ile mücadele ediyor.
Soya fasulyesi
Kemik hastalıklarına karşı ‘birebir’ niteleniyor ve vücuttaki kemiklerin gücünü koruyor.

Günlük hayatta tükettiğimiz birçok besin maddesinin kalp krizinden göz hastalıklarına, soğuk algınlığından kolesterol sorunlarına hatta kansere kadar birçok sağlık sorununa iyi geldiğini biliyr musunuz? İşte ölümcül birçok hastalığa karşı savaşan 10 altın besin maddesi…BalıkKalp krizine karşı iyi geliyor. Somon, alabalık ve ton balığı türleri, D vitamini ve Omega-3 yağı ile yüksek tansiyonu düşürüyor.HavuçGünde 5 adet havuç, kalp krizi riskini üçte iki oranında azaltıyor. Havuç, ayrıca gözler için de yararlı.SarımsakSoğuk algınlığına karşı savaşıyor. Enfeksiyonlarla mücadele için, günde 2 diş sarımsak yenilmesi, büyük fayda sağlıyor. Sarımsak, bakteriyel ve virütik hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı doğal bir antibiyotik görevi yapıyor.KarnıbaharKanseri kısıtlayan karotenoid maddesi üretiyor. Özellikle çiğ olarak yenilmesi tavsiye ediliyor.FasulyeŞeker hastalığını önlüyor ve vücuttaki ensülin üretimini dengede tutuyor.
SoğanKolesterol düzeyini düşürüyor. Böylece, kalp krizi ve kansere karşı önleyici görev üstleniyor.ZeytinyağıYüksek tansiyonu düşürüyor ve vücutta taş oluşmasını önlüyor. Zeytinyağı ayrıca, kötü kolesterol LDL düzeyini azaltıyor, iyi kolesterol HDL’yi ise koruyor ya da artırıyor.ElmaKolon kanserini önlüyor. Beyin ve kemiklerin ihtiyaç duyduğu boron maddesini barındırıyor. Elmadaki balic asid ise boşaltım sistemi için yararlı.PortakalC vitamini deposu portakal, hamile kalmayı kolaylaştırıyor, virüsler ve alerji ile mücadele ediyor.Soya fasulyesiKemik hastalıklarına karşı ‘birebir’ niteleniyor ve vücuttaki kemiklerin gücünü koruyor.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.