Kullanım Şartları

Acilyardim.net sitemizi ziyaret eden kullanıcılar (kişiler ve kurumlar) aşağıda yer alan kullanım şartlarını baştan sona kadar okumuş, anlamış ve tamamıyla kabul etmiş sayılırlar. Aşağıda yer alan kullanım şartlarından sizi tatmin etmeyen bir durum mevcut ise veya bu şartların herhangi birini kabul etmemeyi tercih ediyorsanız, siteyi kullanmaya son vermenizi rica ederiz.

Acilyardim.net üzerinde bulunan tüm içerikler (yazı, resim, ses ve video) çeşitli kaynaklardan derlenen ve sadece bilgilendirme amacı taşıyan bilgilerdir. Kişiye, genele özgü teşhis ve tedavi amaçlı kullanılması söz konusu değildir. Bu site üzerinde yer alan bilgiler tıbbi tavsiye yerine geçme, tedavi etme, teşhis koyma ve bilimsel kanıt olma gibi özellikleri kesinlikle taşımamaktadır. Acilyardim.net üzerinde yer alan hiçbir yazı, ses, video veya görselin ziyaretçilere yönelik şahsi hiçbir tavsiye, tanı ve tedavi niteliği taşımadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Hedeflediğimiz durum, ziyaretçilerimizin konu hakkında genel ve ön bilgi edinmesi, profesyonel tedavi desteği almadan evvel duyulabilecek terim ve bilgilere tabiri caizse kulak dolgunluğu ve aşinalık kazandırmaktır.

Acilyardim.net üzerinde mevcut olan her türlü yazılı ve görsel materyalin kullanılmasından oluşabilecek hiç bir şikayet ve sorundan bu site ve sahipleri sorumluluk almaz ve başkaları tarafından sorumlu tutulamaz. Siteyi ziyaret eden kişi ve kurumların, sitemizde yer alan bilgileri ne şekilde değerlendireceği tamamen kendi sorumlulukları altındadır.

Acilyardim.net verilen bilgilerin tedavi yöntemi olmadığını hatırlatır ve sadece bilgi amaçlı olarak kullanılmasını önermektedir. Yaşadığınız rahatsızlık ve hastalıklar için internet üzerinde çözüm bulmanın doğru olmadığını belirtmek isteriz. Olası sağlık problemlerinizde mutlaka hekiminize başvurmalı ve profesyonel olarak yardım almalısınız. Acilyardim.net bu bilgilendirmeyi her içerik üzerinde ayrı ayrı belirtmeyecektir.

Acilyardim.net üzerindeki bilgiler genele hitap eder. Bu öneriler ve bilgiler her insan için farklılık gösterebilmektedir. Burada bilgilendirme amacı taşıyan içerikleri kendi durumunuzla karşılaştırarak bir neticeye varmayınız. Sağlığınız söz konusu olduğunda bu bilgilerin bir sağlık kuruluşu veya doktorun özel ilgisi ve tetkikleriyle karşılaştırılamayacağı aşikârdır. Alanında uzman bir hekime muayene olmadan kendi kendinize teşhis koymanız ve bunun devamında farklı yöntemler denemeniz son derece zararlı sonuçlar doğurabilir.

Olası herhangi bir sağlık probleminizde kendiniz sağlık kuruluşlarına gidemeyecek kadar hasta durumdaysanız acil durumlarda 112 numaralı acil yardım hattından destek isteyebilir, ambulans çağırabilirsiniz.

Sağlık problemleriniz için randevu alarak muayene ve tedavi olmanız gereken durumlarda Merkezi Hekim Randevu Sistemi uygulamasını kullanarak rahatsızlığınızın olduğu bölüm için internet üzerinden randevu alabilirsiniz. İnternet erişiminizin olmadığı durumlarda Alo 182 Çağrı Merkezi’ni telefon üzerinden arayarak randevu alabilirsiniz.

Acilyardim.net üzerinde zaman zaman üçüncü şahısların görüşleri, gösterdikleri kaynaklar, ekledikleri yazılı ya da görsel içerikler bulunabilir. Üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan bu içeriklerden aynı şekilde bu içeriği oluşturan üçüncü şahıslar sorumludur. Acilyardim.net, site üzerinde yer alan yorumların sorumluluğunu hiç bir şekilde kabul etmez, reddeder. Üçüncü şahısların site üzerine bıraktığı görüşler tanıtım veya reklam amacı güdebilir. Bu tür yorumların da kesinlikle bir tavsiye, tedavi veya teşhis niteliği taşımadığını belirtiriz. Acilyardim.net üzerinde yayınlanan yorumlardaki tavsiye ve önerileri uygulamadan önce mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Acilyardim.net sitesini ziyaret eden kişi ve kurumlar, site üzerinden gönderdikleri yorumlar kamuya açık olduğunu, paylaşılacağını ve hiç bir gizlilik sözü almadıklarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.