Kolay hamile kalmak için ne yapmak gerekir?

Pek çok uzman, erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonunun bebek sahibi olabilmek açısından en etkili pozisyon olduğunu düşünebilir. Ancak bu konuda gerçek tıbbi ve güvenilir veriler bulunmaz.
Misyoner pozisyonu erkek cinsel organının en derine inebildiği ve spermleri rahime en yakın yere bırakabildiği pozisyon olarak düşünülür. Hatta boşalma anından sonra kadın kalçasını bir yastıkla yükselterek spermlerin rahime daha kolay ulaşabilmelerini sağlayabilir.
Diğer olasılıklar
– Kadın dizlerinin üzerinde dururken erkeğin arkadan yaklaşarak birleşmenin sağlandığı pozisyon da hamile kalmak için uygundur. Bu pozisyonda da spermler oldukça derine kadar ilerleyebilir.
– Yan yana uzanarak birleşmenin sağlanması özellikle kilolu çiftler açısından hem rahat hem de bebek sahibi olmak için en uygun pozisyonlar arasında yer alır.
Kalçaya yastık koymak
Cinsel ilişki sona erdikten sonra kadının mümkünse sırtüstü yarım saat kadar uzanması hatta kalçasını bir yastık yardımı ile yükseltmesi spermlerin vücudun içinde ilerlemelerine yardımcı olur. Ancak uzmanlar, idrar yolu enfeksiyonları yüzünden cinsel ilişkiden hemen sonra banyoya gerektiği görüşündeler. Çünkü idrar yolu enfeksiyonları hamile kalma olasılığını yok denecek kadar aza indirir.
Orgazmın hamileliğe etkisi
Bebek sahibi olabilmek için erkeğin doyuma ulaşması en önemli şartlardan biridir. Yapılan son araştırmalar ise ilişki esnasında kadının orgazma ulaşması ile ortaya çıkan kasılmalar spermlerin hızlı ilerleyebilmesini sağlıyor ve hamile kalma olasılığını artırıyor.
Kadın üstteyse
Hamile kalma ihtimalini azaltan cinsel ilişki pozisyonlarını deneyerek bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün müdür? Bu konuda bilimsel veri olmamakla birlikte yaşanan tecrübeler kadınların üstte olduğu pozisyonların kız bebek sahibi olmaya daha uygun olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Pek çok uzman, erkeğin üstte olduğu klasik misyoner pozisyonunun bebek sahibi olabilmek açısından en etkili pozisyon olduğunu düşünebilir. Ancak bu konuda gerçek tıbbi ve güvenilir veriler bulunmaz.Misyoner pozisyonu erkek cinsel organının en derine inebildiği ve spermleri rahime en yakın yere bırakabildiği pozisyon olarak düşünülür. Hatta boşalma anından sonra kadın kalçasını bir yastıkla yükselterek spermlerin rahime daha kolay ulaşabilmelerini sağlayabilir.Diğer olasılıklar- Kadın dizlerinin üzerinde dururken erkeğin arkadan yaklaşarak birleşmenin sağlandığı pozisyon da hamile kalmak için uygundur. Bu pozisyonda da spermler oldukça derine kadar ilerleyebilir.- Yan yana uzanarak birleşmenin sağlanması özellikle kilolu çiftler açısından hem rahat hem de bebek sahibi olmak için en uygun pozisyonlar arasında yer alır.Kalçaya yastık koymak
Cinsel ilişki sona erdikten sonra kadının mümkünse sırtüstü yarım saat kadar uzanması hatta kalçasını bir yastık yardımı ile yükseltmesi spermlerin vücudun içinde ilerlemelerine yardımcı olur. Ancak uzmanlar, idrar yolu enfeksiyonları yüzünden cinsel ilişkiden hemen sonra banyoya gerektiği görüşündeler. Çünkü idrar yolu enfeksiyonları hamile kalma olasılığını yok denecek kadar aza indirir.Orgazmın hamileliğe etkisiBebek sahibi olabilmek için erkeğin doyuma ulaşması en önemli şartlardan biridir. Yapılan son araştırmalar ise ilişki esnasında kadının orgazma ulaşması ile ortaya çıkan kasılmalar spermlerin hızlı ilerleyebilmesini sağlıyor ve hamile kalma olasılığını artırıyor.Kadın üstteyseHamile kalma ihtimalini azaltan cinsel ilişki pozisyonlarını deneyerek bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün müdür? Bu konuda bilimsel veri olmamakla birlikte yaşanan tecrübeler kadınların üstte olduğu pozisyonların kız bebek sahibi olmaya daha uygun olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.