Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yaparlar?

Kadınların masturbasyon hususunda, hem endişeleri hem de acemilikleri vardır. İster kadın olsun, ister erkek olsun cinsel organları ve genital bölgelere dışardan uygulanan dokunma ve sürtünmeler birer uyarıdır ve bunlar zevk biçiminde algılanır. Böylece masturbasyonun alt yapısı her zaman bu eyleme uygundur.

Kadınların cinsel bölgeleri olan vajinanın duyarlılığı, erkek penisinden daha fazladır. Vajinanın doku yapısı doğuma göre programlanmıştır. Bu sebeple girişteki ilk iki santimi duyarlı olup, geri kalan bölümünün duyarsız olması, bir çok kadında vajinal orgazm zorluğu olarak önümüze çıkmaktadır.

Oysa ki her kadın, klitoris adı verilen küçük dudakların üst birleşim köşesinde, deri altında ele gelen ufak oluşumdan zevklenir. Sanki doğa, kadınların vajinasından aldığı haklarını yememek için, klitorisilerini bir hayli duyarlı kılmıştır. Bu sebeple klitoris zevklenmesi, buna bağlı masturbasyon, bebeklikten başlamak üzere ileri yaştaki kadınlara kadar her dönemde ve yaşam süresince rastlanan ve yapılabilecek bir doyum, tatmin yöntemidir.

Mastürbasyon tekniklerinin hangisi doğru, hangisi sağlıklı? Sorusu bize sık sorulmaktadır. Genç kızların bir yanda güçlü coşkuları, öte yanda mastürbasyon zararlı mı? Kuşku ve korkuları masturbasyonu heyecanlı ve korkulu bir safhaya getirir. Zevk, çoşku, kuşku zaman zaman yerini pişmanlığa da bırakır. Bu karmaşa da onları rahatsız eder.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.