İşte seksin faydaları

Uzmanlar, düzenli ve iyi bir cinsel hayatın sanıldığından çok daha fazla faydasının olduğunu belirtiyor. Kasları gevşetmesi, acıları dindirmesi, kalbi çalıştırması ve vücuda form vermesi seksin faydalarından sadece bir kaçı. İşte seksin belli başlı faydaları…Seks, kasları gevşetir
Cinsel ilişkide doyum sağlandıktan sonra, bütün vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin, rahatlık duygusu oluşur. Orgazm sonrası yaşanacak rahatlama, belirgin farklılıklarla ortaya çıkar.
Seks, kan dolaşımını artırır
Cinsellik vücut için efordur. Aynı iki kat merdiven çıkmak ya da hafif bir egzersiz yapmak gibidir. Vücut daha fazla efor harcar. Kalp atışları hızlanır.
Seks, mutluluk verir
Mutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur. Endorfin, serotonin ve dopamin hormonları coşkuya yol açar.
Seks, acıları azaltır
Cinsel ilişkinin gevşetici etkisi, kas çekilmelerinde meydana gelen acıları da hafifletir.
Seks, formda hissettirir
Doygunluk, rahatlama ve sevginin bir sonucu olduğu için bedensel ve ruhsal katkısı vardır. Sevgiyle ve doygunlukla yapılan cinsellik formda hissettirir.
Seks, olumlu düşünmeyi sağlar
Orgazm sonucu serbest kalan enerji, olumsuz düşünceleri önleyip, olumlu bir bakış açısı verir.
Seks, adeti düzenler
Düzgün bir cinsel hayat hormonal dengeyi korur ve adetin düzenli olmasını sağlar. Düzenli orgazm yaşayan kadınlar kanlarındaki endorfin miktarından dolayı düzenli ve ağrısız adet görürler.

Uzmanlar, düzenli ve iyi bir cinsel hayatın sanıldığından çok daha fazla faydasının olduğunu belirtiyor. Kasları gevşetmesi, acıları dindirmesi, kalbi çalıştırması ve vücuda form vermesi seksin faydalarından sadece bir kaçı. İşte seksin belli başlı faydaları…Seks, kasları gevşetirCinsel ilişkide doyum sağlandıktan sonra, bütün vücutta fiziksel ve ruhsal tatmin, rahatlık duygusu oluşur. Orgazm sonrası yaşanacak rahatlama, belirgin farklılıklarla ortaya çıkar.Seks, kan dolaşımını artırırCinsellik vücut için efordur. Aynı iki kat merdiven çıkmak ya da hafif bir egzersiz yapmak gibidir. Vücut daha fazla efor harcar. Kalp atışları hızlanır.Seks, mutluluk verirMutluluk veren hormonların salgılanmasına neden olur. Endorfin, serotonin ve dopamin hormonları coşkuya yol açar.Seks, acıları azaltır
Cinsel ilişkinin gevşetici etkisi, kas çekilmelerinde meydana gelen acıları da hafifletir.Seks, formda hissettirirDoygunluk, rahatlama ve sevginin bir sonucu olduğu için bedensel ve ruhsal katkısı vardır. Sevgiyle ve doygunlukla yapılan cinsellik formda hissettirir.Seks, olumlu düşünmeyi sağlarOrgazm sonucu serbest kalan enerji, olumsuz düşünceleri önleyip, olumlu bir bakış açısı verir.Seks, adeti düzenlerDüzgün bir cinsel hayat hormonal dengeyi korur ve adetin düzenli olmasını sağlar. Düzenli orgazm yaşayan kadınlar kanlarındaki endorfin miktarından dolayı düzenli ve ağrısız adet görürler.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.