İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Tedavisi Kürleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu topuk dikeni sorunu için bitkisel olarak hazırlanan yan etkisi bulunmayan üç ayrı kür öneriyor. Her bir kürü üç gün süre ile uygulanacak olan kürler sırası ile uygun biçinde yapılırsa topuk dikeni rahatsızlığı derman buluyor. Bu kürleri yaparken yararlı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken konu, kırmızı pulbiberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekmektedir. İbrahim Saraçoğlu, doğal ürünler kullanırsanız topuk dikenine şifaolur diyor.

Topuk Dikeni Kürü

  • 1. KÜR: Üç gün süre ile ; Üç yemek kaşığı Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.
  • 2. KÜR: Üç gün süre ile ; 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövdükten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent veya gazlı bezle topuğunuza sarın. Sabah sökün.
  • 3. KÜR: Üç gün süre ile ; Orta acı (çok acı olmayacak) Kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte dövdükten sonra akşam yatmadan evvel, oluşan karışımı 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla topuğunuza sarın. Sabah sökün.
Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.