Huzurlu bir regl döneminin ipuçları

Regl dönemlerinde genelde kadınlar kendilerini kötü hissederler. Gergin ruh hali, halsizlik, yorgunluk, stres gibi faktörler kadınların bu dönemlerini kabusa dönüştürür. Artık çok daha rahat ve huzurlu bir regl dönemi geçirebilirsiniz.
Adet döneminizi daha huzurlu ve sağlıklı geçirmek için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz.
– Uyandıktan ve yüzünüz de yıkadıktan sonra dilinizi de yıkamayı unutmayın.
– Erken yatıp erken kalkmaya çalışın.
– Kahvaltıda bir tabak taze meyve yiyin.
– Her gün en az 5 öğün taze gıda yiyin.
– Kahve ya da koyu çayları daha az içmeye ya da içmemeye çalışın.
– Alkol miktarını sınırlandırın.
– Şiddet dolu filmler izlemeyin.
– Derin derin nefes alın.
– Gülün, gülmek stresle mücadele etmenin en iyi youdur.
– Açık havada mümkün olduğunca çok zaman geçirin.
– Adet öncesi şişkinlik yapan gıdalardan uzak durun.
– Her türlü gazlı içeceklerden uzak durmanızda fayda var.
– Günlük süt ürünleri, tuz ve maya tüketiminizi azaltın.
– Eğer migren kaynaklı baş ağrınız varsa çikolata, şarap, kahve, sert peynir, bol mayalı yiyecekler, portakal ve domates kesinlikle yemeyin.

Regl dönemlerinde genelde kadınlar kendilerini kötü hissederler. Gergin ruh hali, halsizlik, yorgunluk, stres gibi faktörler kadınların bu dönemlerini kabusa dönüştürür. Artık çok daha rahat ve huzurlu bir regl dönemi geçirebilirsiniz.Adet döneminizi daha huzurlu ve sağlıklı geçirmek için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz.- Uyandıktan ve yüzünüz de yıkadıktan sonra dilinizi de yıkamayı unutmayın.- Erken yatıp erken kalkmaya çalışın.- Kahvaltıda bir tabak taze meyve yiyin.- Her gün en az 5 öğün taze gıda yiyin.- Kahve ya da koyu çayları daha az içmeye ya da içmemeye çalışın.- Alkol miktarını sınırlandırın.
– Şiddet dolu filmler izlemeyin.- Derin derin nefes alın.- Gülün, gülmek stresle mücadele etmenin en iyi youdur.- Açık havada mümkün olduğunca çok zaman geçirin.- Adet öncesi şişkinlik yapan gıdalardan uzak durun.- Her türlü gazlı içeceklerden uzak durmanızda fayda var.- Günlük süt ürünleri, tuz ve maya tüketiminizi azaltın.- Eğer migren kaynaklı baş ağrınız varsa çikolata, şarap, kahve, sert peynir, bol mayalı yiyecekler, portakal ve domates kesinlikle yemeyin.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın