Hazımsızlık için bitkisel yöntemler

Bitkisel hazımsızlık tedavisi için bulunması gerekli bitkiler Andız kökü, Sarmısak, Karanfil, Menekşe çiçeği, Limon, Gül, Kuşburnu, Oğul otu, Bal.
Bu bitkisel malzemelerle sizlere hazımsızlık için tamamen bitkisel olan bir kaç yöntem sunacağız. Bu formülleri uygulayarak hazımsızlık sorununuzu azaltabilir, kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Hazımsızlık için bitkisel yöntemlerin hazırlanışı

  • Sarımsak havan içerisinde dövülerek macun kıvamına gelinceye kadar limon suyu eklenerek, karıştırılır ve yoğrulur. Hazırlanmış olan  macunla bakla iriliğinde yapılan haplardan günde üç-beş tane yutulur.
  • Andız kökü dövülür, ezilerek karanfil ve menekşe ile birlikte demlenir. Süzülerek elde edilen çaya gül suyu ve süzme bal ilave edilir. Hazırlanan karışım şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan şuruptan ısıtılarak günde üç fincan içilir.
  • Kuşburnu ve oğul otunun yaprakları, kaynar suda yirmi dakika süreyle demlenir. Süzülerek elde edilen karı­şıma rendelenmiş limon kabuğu ve süzülmüş bal ilave edilerek şerbet kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan şerbetten yemekten önce bir bardak içilir.
Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.