Hamileler için yolculuk rehberi

Uzmanlar, gebelikte en iyi yolculuk zamanının 14 ile 28′inci haftalar arasında olduğunu söylüyor. Eğer hamile kişi arabayla yolculuk yapıyorsa sık sık mola verilmeli ve bu molalarda kısa yürüyüşler yapılmalı.
Yolculuk sırasında saat başı yürümeye çalışın. Ayaklarınızı gerin. Rahat ayakkabı ve giysiler giyin. Yanınızda mide bulantılarına karşı atıştıracak hafif bir şeyler bulundurun.
Gebelik döneminde gidilecek yerler de önemlidir. Hijyen açısından şüpheli yerlerde bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir.
Acil durumlar için doktorunuzdan gideceğiniz yerde bir doktor ismi veya klinik önermesini isteyin.
Yolculuk planlarınızı kolay değiştirebilecek şekilde yapın.

Uzmanlar, gebelikte en iyi yolculuk zamanının 14 ile 28′inci haftalar arasında olduğunu söylüyor. Eğer hamile kişi arabayla yolculuk yapıyorsa sık sık mola verilmeli ve bu molalarda kısa yürüyüşler yapılmalı.Yolculuk sırasında saat başı yürümeye çalışın. Ayaklarınızı gerin. Rahat ayakkabı ve giysiler giyin. Yanınızda mide bulantılarına karşı atıştıracak hafif bir şeyler bulundurun.Gebelik döneminde gidilecek yerler de önemlidir. Hijyen açısından şüpheli yerlerde bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir.
Acil durumlar için doktorunuzdan gideceğiniz yerde bir doktor ismi veya klinik önermesini isteyin.Yolculuk planlarınızı kolay değiştirebilecek şekilde yapın.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.