Göz Kanlanması Nedenleri, Tedavisi

Göz kanlanmasının birden fazla sebebi olabilir. İlki yapısal bir durum olabilir. Gözün beyazı içinde olan ince kılcal damarların genişlemesi, özellikle sıcak banyo sonrasında, sıcak bir ortamda bulunulduğunda ve alkol alındığı zaman bu damarların genişlemesine ve gözün kanlı görünmesine sebep olur. İkinci sebep bir şekilde gözde alerjik reaksiyonların olduğunu işaret ediyor. Üçüncü sebep ise göz kuruluğudur. Bunların hepsi bir şekilde gözün ön tarafındaki katmanda göz yaşının az olması ve göz kapaklarının bu göz yaşını yeterli bir şekilde taşıyamamış olması ve yine gözün beyazındaki kılcal damarlardaki genişleme sebebiyledir.

Göz kanlanmasnı tamamiyle çözmek zordur çünkü bu bir şekilde yapısaldır. Bir takım gözü beyazlatıcı piyasada çok kolay bulabildiğiniz bir takım damlalar var. Ancak bunlar çok doğru bir çözüm yöntemi değildir. Bu gözü beyazlatan damlaları kullandığımız zaman bu ilacı bıraktığımız anda gözde kanlanma 2-3 misli olarak daha fazla ortaya çıkmaktadır. Gözde oluşan kanlanmanın asıl sebebini bulmak bu aşamada çok önem taşımaktadır. Eğer işin kökeninde alerji gibi veya kuru göz gibi veya kirpik dibi iltihabı gibi bir sebep var ise bu ancak tedavi edildiğinde gözlerdeki kanlanma geçecektir. Bu sebeple gözünüz kanlandığında mutlaka bir doktora muayene olarak sebeplerini ve tedavisini doktorda öğrenebilirsiniz.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

“Göz Kanlanması Nedenleri, Tedavisi” için 6 Yorum

  1. Merhaba. Benım gozlerım ara ara kanlanıyor, bayagı hem de. Ben kanlanıcağını anlıyorum zıra basımda sıkısma ve agrı yapıyor. Ardından cok kırmızı bır kanama oluyor. Bu bende senelerdır var, care bulamıyorlar. Belkı bu konuda bana yanıt verebılırsınız. Tesekkurler.

  2. merhaba benim 15 aylık bir kız çocuğum var. bundan 3 hafta önce gözüne çatal battı. hemen acil doktora götürdük fakat herhangi bir şey olmadığını söylediler. ancak kızımın sol gözünde kızarıklık var ve ben tekrar göz hastanesine götürdüğüm halde yine bir şey yok dediler. peki gözündeki kızarıklık hala neden geçmemiş olabilir? bu konudaki bilgilendirmeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  3. Gözlerimden bir tanesi çok az kanlandı, yaklaşık 4 gündür böyle fakat bugün daha azaldı. Miyop ve astigmatım. Günde 12 saat-14 saat bilgisayara bakıyorum. Ne önerirsiniz?

  4. Benim de gözlerim kanlanıyor va yanıyor.bu arada bankada çalışıyorum ve tüm gün bilgisayar başındayım bunun da etkisi olabilir. Göz kanlanmam nasıl geçer tedavisi var mı?

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.