Glikoz erkek bebek olasılığını arttırıyor

İngilteredeki Exeter Üniversitesinden Fiona Mathews ve ekibi, annenin beslenme şekli ve bebeğin cinsiyeti arasındaki ilişkiyi araştırdı.
Araştırmada 740 hamilenin, gebelikten önce ve gebelik sırasındaki beslenme alışkanlıkları incelendi.
Enerji desteğini en fazla alan kadınların yüzde 56sının erkek, en az alanların yüzde 45inin ise kız bebek dünyaya getirdiği görüldü.
Araştırma; kahvaltıda tahıl tüketimi ve potasyum, kalsiyum, C, E ve B12 vitaminleri bakımından zengin bir beslenmenin erkek çocuk doğurma arasında güçlendirdiğini gösterdi.
Kahvaltı alışkanlığının gelişmiş ülkelerde neredeyse ortadan kalktığını söyleyen araştırmacılar, bunun glikoz seviyesini ve dolayısıyla erkek bebek doğurma olasılığını düşürebileceğini dile getirdi.

İngilteredeki Exeter Üniversitesinden Fiona Mathews ve ekibi, annenin beslenme şekli ve bebeğin cinsiyeti arasındaki ilişkiyi araştırdı.Araştırmada 740 hamilenin, gebelikten önce ve gebelik sırasındaki beslenme alışkanlıkları incelendi.Enerji desteğini en fazla alan kadınların yüzde 56sının erkek, en az alanların yüzde 45inin ise kız bebek dünyaya getirdiği görüldü.
Araştırma; kahvaltıda tahıl tüketimi ve potasyum, kalsiyum, C, E ve B12 vitaminleri bakımından zengin bir beslenmenin erkek çocuk doğurma arasında güçlendirdiğini gösterdi.Kahvaltı alışkanlığının gelişmiş ülkelerde neredeyse ortadan kalktığını söyleyen araştırmacılar, bunun glikoz seviyesini ve dolayısıyla erkek bebek doğurma olasılığını düşürebileceğini dile getirdi.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.