Gastrit için Bitkisel Tedavi Yolları

Gastrit rahatsızlığına şifa vermeye birebir, mucizevi şifalı bitkilere alan ayırdığımız bu bölümümüze hoş geldiniz. Hadi şimdi gastrite iyi gelen şifalı bitkiler hakkında gerekli olan bütün bilgileri öğrenelim.

Özellikle yenilen yemek öğünlerinden sonra midede rahatsızlık hissi, kusma, ekşime bulantı, iştah kaybı ve mide sancıları gibi belirtilerle ortaya çıkan gastritin önüne doğal yollarla ve şifalı bitkilerle geçmek gayet mümkün bir haldedir. İşte gastritte iyi olan şifalı bitkiler ve bunları nasıl kullanacağımız hakkında bilgiler…

Ebegümeci Şifalı Bitkisi

Yarım veya 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış taze ebegümeci, 1 bardak soğuk su içerisinde 10-12 saat kadar süreyle demlendirildikten sonra ılıklaştırılır ve süzülür. Gün içerisinde, 2 bardak çay içilir. Günlük çay miktarı, önceden ısıtılmış temiz bir termos içerisinde muhafaza edilebilir.

Eğir kökü

Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış eğir kökü, bir bardak soğuk suda 10-12 saat demlendirildikten sonra ılıklaştırılır ve süzülür. Her öğünden yarım saat önce ve sonra 1 yudum içilir. Daha fazla içilmemelidir! Ilık çay, önceden ısıtılmış temiz bir termosta korunabilir.

Mayıs papatyası

Yarım tatlı kaşığı mayıs papatyası, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, soğutulmadan yudumlanır.

İsveç Şurubu

Yukarıda tarifini verdiğimiz örneğin papatya çayı içerisine karıştırılarak. Rahatsızlığın yoğunluğuna göre, gün içerisinde 3 çay kaşığı, 3 tatlı kaşığı veya 3 çorba kaşığı dolusu şurup alınabilir. Yarısı yemeklerden önce ve diğer yarısı da yemeklerden sonra içilecek olan bitki çayına, 1 kaşık İsveç Şurubu eklenebilir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.