Doğru ön sevişme ile maksimum zevk

Anatomik yapıları itibariyle kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerdeki kadar kolay değildir. Ön sevişmeyle cinsel ilişki için yeterince hazırlanmayan kadınların ilişkiden zevk almaları da zorlaşabiliyor.
Eşimle birbirimizi çok seviyoruz. Jinekologa da psikologa da gittim, hiçbir sorunum yok, ama orgazm olamıyorum. 1 senedir evliyim. Ne yapmalıyım?
Kadında orgazm olamama durumunu, ‘hiç orgazm olamama’ ve ‘cinsel ilişkide orgazm olamama’ şeklinde ayırmak gerekir. Çünkü kadınlarda orgazm çoğunlukla direkt klitoris uyarısıyla oluşmaktadır.
Her kadının anatomik yapısı farklı olduğundan çiftlerin, kadının klitoral olarak en iyi uyarılabildiği ilişki pozisyonunun seçilmesi gerekir.
Klitorisin en iyi uyarıldığı ve çiftin yüz yüze bakması nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarıldığı ve yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur.
Ancak bu her kadın için geçerli olmayabilir. Kadınlar için ‘ön sevişme dönemi’ çok önemlidir. Kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerdeki kadar kolay değildir.
Yeterince hazır olunmadan ilişkiye başlandığında genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olduğundan ilişki kadın için tatsız bir deneyime dönüşebilmekte ve doğal olarak böyle bir ilişkide orgazm söz konusu olmamaktadır. Kadın hazır olduğu mesajını eşine verebilmelidir.
Ön sevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulmasının da hem erkeğin hem de kadının orgazm olma süresini ve şiddetini olumsuz etkiler.
Erojen bölgelerin kadın orgazmına katkısı ihmal edilmemelidir. Kadından kadına değişmekle beraber sıklıkla meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri kadının en erojen bölgeleridir.
Kadın, eşine ön sevişme dönemi ve tüm ilişki erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır. Bir kadın her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamayabilir.
Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenmemelidir. Vajinal orgazm olunamadığında ilişkinin herhangi bir zamanında kadının direkt klitoris uyarısıyla orgazm olmasına imkân tanınabilir. Bu o kadar da anormal bir durum değildir.

Anatomik yapıları itibariyle kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerdeki kadar kolay değildir. Ön sevişmeyle cinsel ilişki için yeterince hazırlanmayan kadınların ilişkiden zevk almaları da zorlaşabiliyor.Eşimle birbirimizi çok seviyoruz. Jinekologa da psikologa da gittim, hiçbir sorunum yok, ama orgazm olamıyorum. 1 senedir evliyim. Ne yapmalıyım?Kadında orgazm olamama durumunu, ‘hiç orgazm olamama’ ve ‘cinsel ilişkide orgazm olamama’ şeklinde ayırmak gerekir. Çünkü kadınlarda orgazm çoğunlukla direkt klitoris uyarısıyla oluşmaktadır.Her kadının anatomik yapısı farklı olduğundan çiftlerin, kadının klitoral olarak en iyi uyarılabildiği ilişki pozisyonunun seçilmesi gerekir.Klitorisin en iyi uyarıldığı ve çiftin yüz yüze bakması nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarıldığı ve yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur.Ancak bu her kadın için geçerli olmayabilir. Kadınlar için ‘ön sevişme dönemi’ çok önemlidir. Kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerdeki kadar kolay değildir.
Yeterince hazır olunmadan ilişkiye başlandığında genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olduğundan ilişki kadın için tatsız bir deneyime dönüşebilmekte ve doğal olarak böyle bir ilişkide orgazm söz konusu olmamaktadır. Kadın hazır olduğu mesajını eşine verebilmelidir.Ön sevişme döneminin gereğinden fazla uzun tutulmasının da hem erkeğin hem de kadının orgazm olma süresini ve şiddetini olumsuz etkiler.Erojen bölgelerin kadın orgazmına katkısı ihmal edilmemelidir. Kadından kadına değişmekle beraber sıklıkla meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri kadının en erojen bölgeleridir.Kadın, eşine ön sevişme dönemi ve tüm ilişki erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır. Bir kadın her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamayabilir.Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenmemelidir. Vajinal orgazm olunamadığında ilişkinin herhangi bir zamanında kadının direkt klitoris uyarısıyla orgazm olmasına imkân tanınabilir. Bu o kadar da anormal bir durum değildir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.