Diş Sararması için Bitkisel Formül

Diş sararması konusunda bu sorun için bitkisel çözüm ve formüller deneyebilirsiniz. Profesör Doktor Ahmet Maranki ve Suna Dumankaya’nın önerdiği ve paylaştığı bitkisel formülü siz değerleri ziyaretçilerimize sunacağız.

Diş sararmaları genel olarak dişlere gösterilmeyen ilgisizlik ve bakımsızlık yüzünden kaynaklanmaktadır. Gün içinde içilen kahveler, sigaralar ve diğer içecekler dişlerimize yapışarak çeşitli kalıntılar bırakırlar. Bunları gün içinde fırçalayarak önleyebiliriz.

Ancak diş fırçalamayı ihmal ettiğiniz sürece, bu kalıntıların üzerine kalıntı eklenerek zamanla tortu halin alır ve bir iki fırçalamayla geçmeyecek şekiller alır. Diş doktoruna giderek diş beyazlatma işlemleri gerçekleştirilebilir. Ancak bu diş kalınlığınızı etkilemektedir.

Bunun için diş sararmalarına bitkisel formül ve çözüm olan bu bitkisel karışımı denemelisiniz. Bu bitkisel karışımı hazırlamak için yaklaşık olarak bir çay kaşığı karbonat, bir limonun 4/1’inin suyu ve iki damla zeytin yağını ufak bir kaba koyduktan sonra bunları birbirine karıştırıyoruz. Bu karışımla dişlerimizi her akşam yatmadan önce fırçalıyoruz. Sigara ve kahve gibi alışkanlıklarımızı düşürerek bunların tüketildiği gün dişlerimize dikkatli bakmayı kesinlikle ihmal etmiyoruz. Diş sararmalarının önüne geçen bitkisel formülü siz de kendiniz uygulayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın