Civanperçemi lohusa hummasına iyi geliyor

Lohusa humması, bazı lohusalarda görülen ve halk arasında albastı da denen ciddi bir hastalıktır. Civanperçemi ile hazırlanan çay ile lohusa humması hastalığının tedavisi mümkün.
Nedeni, üreme organı yollarında iltihaplanma, doğum esnasında temizliğe yeteri kadar önem verilmemesi veya idrar yollarının iltihaplanması olabilir.
Doğumdan 3 veya 7 gün sonra ateş yükselir. Karnın alt bölümünde yumuşaklık hissedilir. Akıntı fazlalaşır ve lohusa genel bitkinlikten şikayet eder.
Lohusa humması hastalığının belirtileri ortaya çıktığında doktora başvurmak gerekir. Ayrıca aşağıdaki reçete de uygulanabilir.
İşte şifalı bitkilerle ile lohusa humması tedavisi için gerekli civanperçemi çayının hazırlanması ve uygulanması…
Gerekli malzemeler:
Civanperçemi,
Su.
Hazırlanışı:
Dört bardak suya 2 tutam civanperçemi konur.
15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür.
Günde 3 kere, yarım kahve fincanı içilir.

Lohusa humması, bazı lohusalarda görülen ve halk arasında albastı da denen ciddi bir hastalıktır. Civanperçemi ile hazırlanan çay ile lohusa humması hastalığının tedavisi mümkün.Nedeni, üreme organı yollarında iltihaplanma, doğum esnasında temizliğe yeteri kadar önem verilmemesi veya idrar yollarının iltihaplanması olabilir.Doğumdan 3 veya 7 gün sonra ateş yükselir. Karnın alt bölümünde yumuşaklık hissedilir. Akıntı fazlalaşır ve lohusa genel bitkinlikten şikayet eder.Lohusa humması hastalığının belirtileri ortaya çıktığında doktora başvurmak gerekir. Ayrıca aşağıdaki reçete de uygulanabilir.
İşte şifalı bitkilerle ile lohusa humması tedavisi için gerekli civanperçemi çayının hazırlanması ve uygulanması…Gerekli malzemeler:Civanperçemi,Su.Hazırlanışı:Dört bardak suya 2 tutam civanperçemi konur.15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür.Günde 3 kere, yarım kahve fincanı içilir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.