Cinsel sorunlar nasıl tedavi edilir?

Cinsel sorunların tedavisi, altta yatan nedene göre değişiyor. Kimi zaman kadın-doğum uzmanı ile psikiyatristin birlikte çalışması yarar sağlıyor. Erkekte bir sorun varsa devreye ürolog da girebiliyor.
Cinsel sorunların tedavisinde önce kadın ve erkeğin iç dünyasında ne tür sorunlar yaşadığı belirleniyor.
Psikoterapi veriliyor
Cinsel soruna yol açan faktörler tespit edildikten sonra çifte cinsel terapi uygulanabiliyor, nefes ve gevşeme egzersizleriyle bazı cinsel egzersizler veriliyor. Genellikle 6-12 hafta sonrasında tedaviden başarılı sonuçlar alınabiliyor.
Erkeklerde daha az
Peki, doğum sonrasında erkeklerin dünyasında neler oluyor? Erkekler cinsel isteksizlik dışında başka hangi tür sorunlarla karşılaşıyor?
– Erkeklerde de cinsel isteksizlik başta olmak üzere uyarılmayla ilgili sorunlar (sertleşme bozukluğu, erken ya da geç boşalma) ortaya çıkıyor.
– Nadiren de görülse cinsel ilişki sırasında peniste şiddetli ağrılar meydana gelebiliyor. Bu onları korkutabilir.
– Erkeklerde ortaya çıkan cinsel sorunların kaynağında da yeni hayata uyum sağlamak, kadının bedenindeki değişimler, cinsel bölgelerin imajının değişmesi gibi faktörler rol oynuyor.
– Ancak doğum sonrasında ortaya çıkan cinsel sorunlar erkeklerde kadınlara oranla çok daha nadir görülüyor.

Cinsel sorunların tedavisi, altta yatan nedene göre değişiyor. Kimi zaman kadın-doğum uzmanı ile psikiyatristin birlikte çalışması yarar sağlıyor. Erkekte bir sorun varsa devreye ürolog da girebiliyor.Cinsel sorunların tedavisinde önce kadın ve erkeğin iç dünyasında ne tür sorunlar yaşadığı belirleniyor.Psikoterapi veriliyorCinsel soruna yol açan faktörler tespit edildikten sonra çifte cinsel terapi uygulanabiliyor, nefes ve gevşeme egzersizleriyle bazı cinsel egzersizler veriliyor. Genellikle 6-12 hafta sonrasında tedaviden başarılı sonuçlar alınabiliyor.Erkeklerde daha az
Peki, doğum sonrasında erkeklerin dünyasında neler oluyor? Erkekler cinsel isteksizlik dışında başka hangi tür sorunlarla karşılaşıyor?- Erkeklerde de cinsel isteksizlik başta olmak üzere uyarılmayla ilgili sorunlar (sertleşme bozukluğu, erken ya da geç boşalma) ortaya çıkıyor.- Nadiren de görülse cinsel ilişki sırasında peniste şiddetli ağrılar meydana gelebiliyor. Bu onları korkutabilir.- Erkeklerde ortaya çıkan cinsel sorunların kaynağında da yeni hayata uyum sağlamak, kadının bedenindeki değişimler, cinsel bölgelerin imajının değişmesi gibi faktörler rol oynuyor.- Ancak doğum sonrasında ortaya çıkan cinsel sorunlar erkeklerde kadınlara oranla çok daha nadir görülüyor.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.