Cinsel ilişki esnasında konuşmaktan çekinmeyin

Cinselliğin konuşmayla ne ilgisi olabilir diye mi düşünüyorsunuz? Düşünmeyin, çünkü eşinizle ilişki sırasında ya da öncesinde konuşuyor ve isteklerinizi ona en uygun şekilde bildiriyor olmanız cinsel yaşamınız açısından son derece önemli…
Erkeklerin bazen bu konularda çok aceleci olmaları kadınları tedirgin ediyor. Belki de daha fazla uyarılmak ve ön sevişme sürecini uzatmak istiyorsunuz.
Erkekler kadınlara oranla daha kısa sürede ve kolay bir şekilde uyarılabildiklerinden hızlı hareket edip bazen kadınların istek ve beklentilerini karşılamayabilirler.
Kadınların istekleriyse erkeklerinkine göre çok daha farklı doğrultudadır, işin duygusal boyutu kadınlar için daha önemlidir.
Eşinizden birkaç çift güzel söz duymadığınız ya da yeterince uyarılmadığınız zaman isteksiz davranabilirsiniz. Böyle bir şey olduğunda bunu eşinize kibar bir dille açıklayın, beklentilerinizi ona anlatın.
Sözler dışında vücut dilinizi de kullanabilirsiniz. Öpüşme sırasında ellerini dokunmasını istediğiniz yerlere götürebilirsiniz.
Ona isteklerinizi hatırlatıcı hareketler yapın, aceleci davrandığı zamanlarda bu şekilde yavaşlamasını sağlayabilirsiniz.

Cinselliğin konuşmayla ne ilgisi olabilir diye mi düşünüyorsunuz? Düşünmeyin, çünkü eşinizle ilişki sırasında ya da öncesinde konuşuyor ve isteklerinizi ona en uygun şekilde bildiriyor olmanız cinsel yaşamınız açısından son derece önemli…Erkeklerin bazen bu konularda çok aceleci olmaları kadınları tedirgin ediyor. Belki de daha fazla uyarılmak ve ön sevişme sürecini uzatmak istiyorsunuz.Erkekler kadınlara oranla daha kısa sürede ve kolay bir şekilde uyarılabildiklerinden hızlı hareket edip bazen kadınların istek ve beklentilerini karşılamayabilirler.Kadınların istekleriyse erkeklerinkine göre çok daha farklı doğrultudadır, işin duygusal boyutu kadınlar için daha önemlidir.
Eşinizden birkaç çift güzel söz duymadığınız ya da yeterince uyarılmadığınız zaman isteksiz davranabilirsiniz. Böyle bir şey olduğunda bunu eşinize kibar bir dille açıklayın, beklentilerinizi ona anlatın.Sözler dışında vücut dilinizi de kullanabilirsiniz. Öpüşme sırasında ellerini dokunmasını istediğiniz yerlere götürebilirsiniz.Ona isteklerinizi hatırlatıcı hareketler yapın, aceleci davrandığı zamanlarda bu şekilde yavaşlamasını sağlayabilirsiniz.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.