Bembeyaz Dişler İçin 10 Altın Öneri

Dişlerimizin beyaz olması kadar sağlıklı olmasına da önem gösteririz. Dişler yalnızca çiğneme ve konuşmanın dışında dış görünüşünüzü de önemli derece etkiler. Dişlerinizin hem bem beyaz hem de sağlıklı olmasını isterseniz Reader’s and Digest dergisinde yayınlanmış olan önerileri uygulayabilirsiniz. İşte sağlıklı ve bembeyaz dişler için 10 altın öneri.

Bembeyaz Dişler İçin 10 Altın Öneri

  1. Beyaz diş diyeti uygulayın. Dişlerinizde leke oluşturacak yiyecekler yediğinizde ya da içtiğinizde derhal dişlerinizi fırçalayın veya iyi bir diş beyazlatma maddesi kullanın. Tüm bu yöntemlere ek olarak bir elma tüketebilirsiniz.
  2. En az 2 veya 3 ayda bir diş fırçanızı çöpe atın ya da elektrikli diş fırçası kullanıyorsanız başlığını yenisiyle değiştirin.
  3. Dişlerinizi 45 derecelik açıyla birlikte dairesel hareketlerle yavaş yavaş fırçalayın. Dişlerinizi fırçalarken diş minelerine zarar vermemeye dikkat edin.
  4. Nefesinizi tazelemek ve diliniz üzerindeki plağı kaldırmak için dilinizi her sabah dil temizleyiciyle temizleyin.
  5. Arıtıcı gıdalar yemeniz gerekir. Doğal diş fırçası olarak bilinen elmanın dışında çiğ havuç, patlamış mısır ve kereviz tüketebilirsiniz.
  6. Sabahları kalktığınızda elma sirkesiyle gargara yapın ve sonra dişlerinizi fırçalayın. Sirke, lekelerin yok olmasına yardım edecektir.
  7. Dişlerinizi beyazlatmak ve lekeleri yok etmek için haftada bir kez karbonatla fırçalayın. Diş macunu yerine karbonat sürün. Diş macununa alternatif olarak tuz da kullanabilirsiniz. Dişetlerinizi tazelenmiş hissetmeye başlarsanız dişlerinizi tuzla iki günde bir fırçalayın.
  8. Nefesinizi taze tutun. Nefesinizin tazeliğini kontrol etmek için avucunuzun içini yalayın ve henüz yaşken koklayın. Eğer bir şey kokuyorsa şekersiz naneli şeker yiyebilir ya da alkolsüz ağız gargarası kullanabilirsiniz.
  9. Dişlerinizin arasını diş ipliği kullanarak temizleyin. Eğer aynaya bakmadan temizlemeye alışırsanız arabada, yatakta ve önemli toplantı öncesinde dişlerinizi diş ipiyle rahatça temizleyebilirsiniz.
  10. Sabahları uyandıktan sonra yapacağınız ilk iş dişlerinizi fırçalamak olmalıdır. Bu şekilde uyurken üremiş olan plak ve bakterileri yok etmiş olacaksınızdır.
Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.