Bahar yorgunluğu cinselliği etkiliyor

Mevsimsel değişimler yaşanırken kişi kendini yorgun ve son derece bitkin hissedebilir. Bu durum cinselliği de olumsuz etkileyebilir. Çözümü ise dengeli beslenme ve morali yüksek tutmaktır.
Hava ve mevsim değişimleri insanın biyoritmini olumsuz ölçülerde etkileyebilir. Dışarıda hava ne kadar güzel olursa olsun yataktan çıkmakta zorlanıyor, çok uyuduğunuz halde kendinizi yorgun hissediyor olabilirsiniz.
Kendinizi sevmelisiniz
Bu duruma bahar yorgunluğu denir. Bu sorundan kurtulmak için öncelikle kendimizi sevmek ve mutsuzlukların gelip geçici olduğuna inanmak gerekir.
Ayrıca sabahları aç karına en az 15 dakika yürüyün. C, A, B ve E vitaminleri, potasyum, selenyum ve Omega-3 alın. Yeşil çay için. Pamuklu kumaştan üretilen kıyafetler giyin.
Her gün akşam ya da sabah duş alın, prebiyotik içeren içecekleri bol bol tüketin. Cinsel isteksizlik ve bahar yorgunluğu ile mücadelede dengeli beslenme çok önemlidir. Alkol tüketimini de azaltın.

Mevsimsel değişimler yaşanırken kişi kendini yorgun ve son derece bitkin hissedebilir. Bu durum cinselliği de olumsuz etkileyebilir. Çözümü ise dengeli beslenme ve morali yüksek tutmaktır.Hava ve mevsim değişimleri insanın biyoritmini olumsuz ölçülerde etkileyebilir. Dışarıda hava ne kadar güzel olursa olsun yataktan çıkmakta zorlanıyor, çok uyuduğunuz halde kendinizi yorgun hissediyor olabilirsiniz.Kendinizi sevmelisiniz
Bu duruma bahar yorgunluğu denir. Bu sorundan kurtulmak için öncelikle kendimizi sevmek ve mutsuzlukların gelip geçici olduğuna inanmak gerekir.Ayrıca sabahları aç karına en az 15 dakika yürüyün. C, A, B ve E vitaminleri, potasyum, selenyum ve Omega-3 alın. Yeşil çay için. Pamuklu kumaştan üretilen kıyafetler giyin.Her gün akşam ya da sabah duş alın, prebiyotik içeren içecekleri bol bol tüketin. Cinsel isteksizlik ve bahar yorgunluğu ile mücadelede dengeli beslenme çok önemlidir. Alkol tüketimini de azaltın.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın