Aşk kaslarının gücü için Kegel egzersizi

Cinsellikte mutluluğun gerekleri arasında, aşk kaslarının güçlü olması da bulunur. Bu kasları güçlü tutmak için dışarıdan anlaşılmayan basit ve etkili egzersizler yapılmalıdır.
Vajinanızı eski sıkılığına kavuşturabilmek için aşk kasları adını verdiğimiz kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Hangi kas gruplarınızı çalıştırmanız gerektiğini öğrenmek için öncelikle idrarınızı yaparken idrarı yarıda kesin ve hangi kasları kullandığınıza dikkat edin.
Dışarıdan anlaşılmaz
Bu sırada karın ve kalça kaslarınızın gevşek olmasına dikkat edin. Her birim egzersiz esnasında aşk kaslarınızı 5-10 saniye süreyle kasın ve bu kadar bir süre ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın. Bu egzersizi günde 5-10 kez yapmanız sizin egzersizlerden maksimum fayda görmenizi sağlayacaktır.
Çalışma esnasında normal nefes alıp vermeye ve yalnızca aşk kaslarınızın çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kegel egzersizleri adını verdiğimiz bu egzersizleri evde, iş yerinde, yolda, kısacası her yerde uygulayabilirsiniz.
Asla dışarıdan bu egzersizleri uyguladığınız anlaşılmaz. Bu çalışmayı her gün düzenli olarak uygulamayı alışkanlık haline getirin. Bu şekilde istediğiniz sıkılığı elde edemezseniz; vajinanızın cerrahi bir operasyonla daraltılması için jinekologa başvurmaktan çekinmeyin.

Cinsellikte mutluluğun gerekleri arasında, aşk kaslarının güçlü olması da bulunur. Bu kasları güçlü tutmak için dışarıdan anlaşılmayan basit ve etkili egzersizler yapılmalıdır.Vajinanızı eski sıkılığına kavuşturabilmek için aşk kasları adını verdiğimiz kaslarınızı güçlendirmelisiniz. Hangi kas gruplarınızı çalıştırmanız gerektiğini öğrenmek için öncelikle idrarınızı yaparken idrarı yarıda kesin ve hangi kasları kullandığınıza dikkat edin.Dışarıdan anlaşılmaz
Bu sırada karın ve kalça kaslarınızın gevşek olmasına dikkat edin. Her birim egzersiz esnasında aşk kaslarınızı 5-10 saniye süreyle kasın ve bu kadar bir süre ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın. Bu egzersizi günde 5-10 kez yapmanız sizin egzersizlerden maksimum fayda görmenizi sağlayacaktır.Çalışma esnasında normal nefes alıp vermeye ve yalnızca aşk kaslarınızın çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kegel egzersizleri adını verdiğimiz bu egzersizleri evde, iş yerinde, yolda, kısacası her yerde uygulayabilirsiniz.Asla dışarıdan bu egzersizleri uyguladığınız anlaşılmaz. Bu çalışmayı her gün düzenli olarak uygulamayı alışkanlık haline getirin. Bu şekilde istediğiniz sıkılığı elde edemezseniz; vajinanızın cerrahi bir operasyonla daraltılması için jinekologa başvurmaktan çekinmeyin.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.