Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 2

Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 1 başlıklı yazımızda afrodizyak etkisi olup cinsel gücü ve seks performansını artırma özelliği olan şifalı bitkiler listesinin ilk bölümünü yayınlamıştık. Bu yazımızda bu listenin devamını bulacaksınız.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz kimyon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşam yemeklerinden yarım saat sonra içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı hardal tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç Öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış olan bir tepeleme çay kaşığı kedi otu kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir. Bitki, yaprakları öldükten sonra kökleri toplanıp gölgede kurutulur, ancak böyle faydalı olur. Fazla ve düzenli içilmemesi gerekmektedir.
– Bir su bardağı kaynar suyun içine iki çorba kaşığı süzme bal katılıp iyice karıştı aldıktan sonra yemek aralarında içilir.
– Bir litre suyun içine bir avuç bambu ağacı (lifleri) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde ifâ kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.
– Bir litre sütün içine iki çorba kaşığı süzme bal, birer silme yemek kaşığı acı pul biber, Ökse otu ve ince kıyılmış kuşkonmaz katılıp süt çekilip lapamsı hale gelene kadar kaynatıldıktan sonra gün içinde tüketilir.
– Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç maydanoz katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.
– Bir litre suyun içine iki avuç bezelye ve ince kıyılmış bir orta boy soğan, birer çay kaşığı toz zencefil ve tarçın katılıp suyunu tamamen çekene kadar (altını yakmamaya dikkat edilmelidir) kaynatıldıktan sonra üzerine bir tutam ezilmiş kakule tohumu serpilerek yenir.
– Ihlamur, ada çayı, çay gibi içecekler bergamot ile (bir kilogram’a üç damla) kokulandırılıp içilirse faydalı olur.
– Yarım litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış orta boy soğan katılıp suyu buharlaşana kadar kaynatıldıktan sonra, daha önceden kaynatılarak ezilmiş bir avuç nohut ve üç çorba kaşığı süzme bal ile iyice karıştırılıp, üçe bölünerek gün içinde tüketilir.
– Bir avuç yaban turpu, bir litre suyun içinde kaynatıldıktan sonra alınıp iyice ezilerek püre haline getirilir ve üzerine bir yemek kaşığı sirke ve iki çorba kaşığı yoğurt ilave edilip yenir.
– Bir litre suyun içine birer avuç kuşburnu ile üvez meyvesi katılıp kaynatılmasının ardından içi sıcak su dolu başka bir kabın içinde yarım saat bekletilir ve temiz bir şişenin içine süzülüp içine bir çay bardağı süzme bal ilave edildikten sonra, her saat başı çalkalamak üzere altı saatliğine serin bir yerde saklanır. Günde üç öğün ikişer çorba kaşığı içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı misk otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Hem acı, hem de tatlı biberler, ister sebze olarak yensin, ister de baharat olarak kullanılsın cinsel gücü arttırıcı faydalan vardır.
– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış dere otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
– Bir litre suyun içine bir avuç yıkanıp temizlenmiş şerbetçi otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen posanın üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir iri adet rendelenmiş domates eklendikten soma yenir.
– Aynı oranda (ince kıyılmış ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş), tarçın, şebboy, melek otu (kökü), hindistancevizi (kabuğu ve yaprakları), muskat, bu oranların yarısı kadar sarısabır, sarısandal, kakule, zencefil ve karabiber ilave edilip iyice karıştırılarak harman edilir. Ardından bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenir. sonra süzülerek içilir. Aynı bitki harmanı bir küçük kadeh kırmızı şarabın içine katılıp on dakika kadar beklendikten sonra süzülerek de içilebilir.
– Bir avuç sakız ağacı (kararmış meyveleri) havanda dövülerek iyice ezildikten sonra bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılıp, üçe bölünüp gün içinde yenir.
– Bir tavanın içinde iyice kızdırılmış zeytinyağı ile yuvarlak ve kalın doğranmış bir orta boy soğan üç dakika kızartıldıktan sonra tavadan alınıp, üzerine bir çiğ yumurta sarısı kırılıp yenir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı fesleğen katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde bir çay fincanı içilir.
– İnce rendelenmiş ya da mikserden geçirilmiş 250 gram havuç bir litre sütün içinde kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
– Havanda iyice dövülmüş bir çorba kaşığı soğan tohumu ile bir çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırılıp aç kamına yenir.
– Bir bardak soğuk süt, bir adet çiğ yumurta ve iki çorba kaşığı süzme bal mikserde karıştırılıp içilir.
– Bir litre suyun içine, bir çorba kaşığı ince kıyılmış ıspanak, ince rendelenmiş bir kahve fincanı havuç, minik parçalara bölünmüş bir adet orta boy kereviz, yine minik parçalara bölünmüş üç adet patates (kabuklan soyulmuş) kaynatılmasının ardından süzülerek, günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
– Bir litre suyun içine, iki avuç gül yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından hemen temiz bir şişeye süzülerek içine 250 gram süzme bal katılıp iyice çalkalanır ve sabahlan aç karnına bir kahve fincanı içilir.
– Bir gece boyunca soğuk suda bekletilmiş bir su bardağı yeşil mercimek, iki litre suyun içinde kaynatılıp pişmesinin ardından, içine minik parçalara bölünmüş bir orta boy kereviz, bir küçük baş rendelenmiş soğan ve ince kıyılmış bir çorba kaşığı maydanoz atıldıktan sonra ikişer silme çay kaşığı tuz ve karabiber eklenip kısık ateşte sonradan eklenenlerin pişmesi beklenip ateşten alınır. Üzerine yarım kahve fincanı un ve bir yemek kaşığı süt ilave edilerek iyice karıştırılır ve yemeklerde birer kâse içilir.
– Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı adamotu katılıp kaynatılmasının ardından, akşam yemeklerinde bir çay kaşığı süzme bal ilavesiyle birer çorba kaşığı içilir.
– Bir litre suyun içine birer avuç iğde ve çiçekleri katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer kahve fincanı içilir.
– Bir litre suyun içine bir yemek kaşığı ada çayı, bir tatlı kaşığı karanfil katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yatmadan bir saat kadar önce, arzuya göre süzme bal ile tatlandırılarak bir çay fincanı İçilir.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan, birer silme yemek kaşığı karanfil ve günlük karıştırılıp az miktarda su ilavesiyle her sabah kahvaltıdan yarım saat Önce yenir.
– Büyükçe bir havanın içine birer çorba kaşığı karanfil, zencefil, karabiber katılıp iyice dövülerek toz haline getirildikten sonra bir su bardağı süzme bal katılarak macun haline getirilip, günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer yemek kaşığı alınır.
– Bir havanın içine bir avuç badem içi ve bir tatlı kaşığı karanfil katılıp iyice dövüldükten sonra bir çay bardağı süzme bal ilave edilip günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.

Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 1 başlıklı yazımızda afrodizyak etkisi olup cinsel gücü ve seks performansını artırma özelliği olan şifalı bitkiler listesinin ilk bölümünü yayınlamıştık. Bu yazımızda bu listenin devamını bulacaksınız.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz kimyon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşam yemeklerinden yarım saat sonra içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı hardal tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç Öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış olan bir tepeleme çay kaşığı kedi otu kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir. Bitki, yaprakları öldükten sonra kökleri toplanıp gölgede kurutulur, ancak böyle faydalı olur. Fazla ve düzenli içilmemesi gerekmektedir.- Bir su bardağı kaynar suyun içine iki çorba kaşığı süzme bal katılıp iyice karıştı aldıktan sonra yemek aralarında içilir.- Bir litre suyun içine bir avuç bambu ağacı (lifleri) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde ifâ kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.- Bir litre sütün içine iki çorba kaşığı süzme bal, birer silme yemek kaşığı acı pul biber, Ökse otu ve ince kıyılmış kuşkonmaz katılıp süt çekilip lapamsı hale gelene kadar kaynatıldıktan sonra gün içinde tüketilir.- Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç maydanoz katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam birer çay fincanı içilir.- Bir litre suyun içine iki avuç bezelye ve ince kıyılmış bir orta boy soğan, birer çay kaşığı toz zencefil ve tarçın katılıp suyunu tamamen çekene kadar (altını yakmamaya dikkat edilmelidir) kaynatıldıktan sonra üzerine bir tutam ezilmiş kakule tohumu serpilerek yenir.- Ihlamur, ada çayı, çay gibi içecekler bergamot ile (bir kilogram’a üç damla) kokulandırılıp içilirse faydalı olur.- Yarım litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış orta boy soğan katılıp suyu buharlaşana kadar kaynatıldıktan sonra, daha önceden kaynatılarak ezilmiş bir avuç nohut ve üç çorba kaşığı süzme bal ile iyice karıştırılıp, üçe bölünerek gün içinde tüketilir.- Bir avuç yaban turpu, bir litre suyun içinde kaynatıldıktan sonra alınıp iyice ezilerek püre haline getirilir ve üzerine bir yemek kaşığı sirke ve iki çorba kaşığı yoğurt ilave edilip yenir.- Bir litre suyun içine birer avuç kuşburnu ile üvez meyvesi katılıp kaynatılmasının ardından içi sıcak su dolu başka bir kabın içinde yarım saat bekletilir ve temiz bir şişenin içine süzülüp içine bir çay bardağı süzme bal ilave edildikten sonra, her saat başı çalkalamak üzere altı saatliğine serin bir yerde saklanır. Günde üç öğün ikişer çorba kaşığı içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı misk otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Hem acı, hem de tatlı biberler, ister sebze olarak yensin, ister de baharat olarak kullanılsın cinsel gücü arttırıcı faydalan vardır.- Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış dere otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
– Bir litre suyun içine bir avuç yıkanıp temizlenmiş şerbetçi otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen posanın üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir iri adet rendelenmiş domates eklendikten soma yenir.- Aynı oranda (ince kıyılmış ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş), tarçın, şebboy, melek otu (kökü), hindistancevizi (kabuğu ve yaprakları), muskat, bu oranların yarısı kadar sarısabır, sarısandal, kakule, zencefil ve karabiber ilave edilip iyice karıştırılarak harman edilir. Ardından bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenir. sonra süzülerek içilir. Aynı bitki harmanı bir küçük kadeh kırmızı şarabın içine katılıp on dakika kadar beklendikten sonra süzülerek de içilebilir.- Bir avuç sakız ağacı (kararmış meyveleri) havanda dövülerek iyice ezildikten sonra bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılıp, üçe bölünüp gün içinde yenir.- Bir tavanın içinde iyice kızdırılmış zeytinyağı ile yuvarlak ve kalın doğranmış bir orta boy soğan üç dakika kızartıldıktan sonra tavadan alınıp, üzerine bir çiğ yumurta sarısı kırılıp yenir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı fesleğen katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde bir çay fincanı içilir.- İnce rendelenmiş ya da mikserden geçirilmiş 250 gram havuç bir litre sütün içinde kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.- Havanda iyice dövülmüş bir çorba kaşığı soğan tohumu ile bir çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırılıp aç kamına yenir.- Bir bardak soğuk süt, bir adet çiğ yumurta ve iki çorba kaşığı süzme bal mikserde karıştırılıp içilir.- Bir litre suyun içine, bir çorba kaşığı ince kıyılmış ıspanak, ince rendelenmiş bir kahve fincanı havuç, minik parçalara bölünmüş bir adet orta boy kereviz, yine minik parçalara bölünmüş üç adet patates (kabuklan soyulmuş) kaynatılmasının ardından süzülerek, günde üç öğün birer çay bardağı içilir.- Bir litre suyun içine, iki avuç gül yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından hemen temiz bir şişeye süzülerek içine 250 gram süzme bal katılıp iyice çalkalanır ve sabahlan aç karnına bir kahve fincanı içilir.- Bir gece boyunca soğuk suda bekletilmiş bir su bardağı yeşil mercimek, iki litre suyun içinde kaynatılıp pişmesinin ardından, içine minik parçalara bölünmüş bir orta boy kereviz, bir küçük baş rendelenmiş soğan ve ince kıyılmış bir çorba kaşığı maydanoz atıldıktan sonra ikişer silme çay kaşığı tuz ve karabiber eklenip kısık ateşte sonradan eklenenlerin pişmesi beklenip ateşten alınır. Üzerine yarım kahve fincanı un ve bir yemek kaşığı süt ilave edilerek iyice karıştırılır ve yemeklerde birer kâse içilir.- Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı adamotu katılıp kaynatılmasının ardından, akşam yemeklerinde bir çay kaşığı süzme bal ilavesiyle birer çorba kaşığı içilir.- Bir litre suyun içine birer avuç iğde ve çiçekleri katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer kahve fincanı içilir.- Bir litre suyun içine bir yemek kaşığı ada çayı, bir tatlı kaşığı karanfil katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yatmadan bir saat kadar önce, arzuya göre süzme bal ile tatlandırılarak bir çay fincanı İçilir.- Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan, birer silme yemek kaşığı karanfil ve günlük karıştırılıp az miktarda su ilavesiyle her sabah kahvaltıdan yarım saat Önce yenir.- Büyükçe bir havanın içine birer çorba kaşığı karanfil, zencefil, karabiber katılıp iyice dövülerek toz haline getirildikten sonra bir su bardağı süzme bal katılarak macun haline getirilip, günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer yemek kaşığı alınır.- Bir havanın içine bir avuç badem içi ve bir tatlı kaşığı karanfil katılıp iyice dövüldükten sonra bir çay bardağı süzme bal ilave edilip günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.