Afrodizyak etkisi olan şifalı bitkiler 1

Aşağıda vereceğimiz önerileri gereksiz bir açlıkla kullanmak fayda yerine zarar sağlayıp düş kırıklığına uğratabilir. Bu uygulamalar süreklilik taşımamalıdır, zira aşırılık durumunda organizma bıkabilir ve normalden daha az etkili olabilir.
İşte afrodizyak etkisi olan ve cinsel gücü artırma özelliği bulunan şifalı bitkiler listesinin ilk bölümü…
– Belli ölçülerde alkol (kişiden kişiye farklılıklar gösterir) alındığı zaman, tahrik edici ve daha da önemlisi insanların rahatlamasını sağlar ve cinsel isteği kamçılar. Ancak, büyük miktarlarda alınması tam tersi etki yapar.
– Havanda iyice dövülmüş bir çorba kaşığı çam tohumu ile bir çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırılıp yenir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı çemen tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Bir litre suyun içinde 150 gram kadar siyah yer mantarı (kültür olarak yetiştirilenlerinden) su buharlaşıp kendini çekene kadar kaynatıldıktan sonra; bir cezvenin içinde çok ince kıyılmış bir tepeleme çorba kaşığı maydanoz su buharlaşana kadar kaynatılıp, bir tatlı kaşığı mayonez ve iki diş ezilmiş sarımsak ile iyice karıştırılıp yenir.
– Bir miktar abtestbozan otu (körpe yapraklan) iyice yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla iyice sıkılıp, elde edilen özsuyu bir kahve fincanı suyun içine, on damla damlatılarak içilir. Bitki yaprakları baharda henüz çiçek açmamış durumdayken toplanmalıdır.
– Bir miktar abdestbozan otu (körpe yaprakları) iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.
– Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç ardıç otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde bir su bardağı içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşam yemeklerinden yarım saat sonra içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.
– Bir kilogram iyice yıkanıp temizlenmiş ahududu meyvesinin üzerine bir kilogram toz şeker katılıp on iki saat bekletildikten sonra iki litre su ilave edilip kaynatılır. Elde edilen şuruptan her gün bir su bardağı içilir.
– Bir kilogram ince rendelenmiş ayvanın üzerine bir kilogram toz şeker katılıp on iki saat bekletildikten sonra üç litre su ilave edilip kaynatılır. Elde edilen şuruptan her gün bir su bardağı içilir. Kompostosu da faydalıdır.
– Akşam yemeklerinde tuzlu balık ançüez yenilmesi ve bir duble (3 el.) alkol alınması faydalı olacaktır.
– Bir litre tavuk suyunun (mümkün olduğu kadar yağı alınmış) içine havanda dövülerek ufalanmış olan bir çay fincanı tatlı badem ve krema katılıp bir taşım kaynatılmasının ardından yemekler esnasında içilir.
– Bir litre sütün içine iyice yıkanmış ve iyice ezilmiş dört adet yaş incir katılıp kaynatılmasının ardından süzülmeden günde üç su bardağı içilir.
– Aynı oranda (ince kıyılmış ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş), kaju (hint pastili), galanga, şebboy çiçekleri, nezle otu, kakule, karabiber, tarçın, karanfil, muskat, kebabe, defne tohumu, serçedili, çobandeğneği ve devedikeni iyice karıştırılıp harman edildikten sonra; bir su bardağı kaynar tavuk suyunun (yağı alınmış) içine bir tatlı kaşığı bitki harmanı katılıp bir çorba kaşığı süzme bal ilavesiyle günde iki kez sabah ve akşam içilir. Ancak bu karışımı içmeden on dakika evvel bir su bardağı ılık su içilmelidir.
– Bir miktar hodan (körpe yapraklan ve çiçekleri) iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulduktan sonra üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.
– Bir miktar pelin otu iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulduktan sonra üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir tatlı kaşığı süzülerek içilir. Fazlası deliriuma yol açabileceğinden, kesinlikle fazla kullanılmamalıdır.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı kişniş tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı güvercin otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
– Bir miktar kuru kayısı iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar misket şarabı katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.
– Bir miktar lavanta çiçeği iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.
– Bir miktar rezene (körpe yapraklan) iyice yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip, bir tülbent yardımıyla iyice sıkılıp, elde edilen özsuyundan on damla, bir su bardağı soğuk süt ve bir kahve fincanı muz likörü ile karıştırılıp içilir.
– Bir miktar rezene iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.
– Bir miktar fesleğen çiçeği iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.
– Bir litre suyun içine bir avuç yıkanıp temizlenmiş tere otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen posanın üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu eklenip yenir.
– Küçük bir tavanın içinde bir silme yemek kaşığı tereyağı ve iki tatlı kaşığı çiçek yağı kızdırıldıktan sonra üzerine iki yumurta kırılıp yumurtalar pişmeden iki çorba kaşığı süzme bal ilave edilerek 30 saniyeliğine tavanın üzerine kapak kapatılarak beklenir ve ateşten alınarak yenir.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı kaşığı Hint biberi bir çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılıp bir defa da yenir.
– Bir litre suyun içine bir avuç portakal çiçeği, iki adet hurma, bir tatlı kaşığı anason, yarım su bardağı ince rendelenmiş havuç ve bir çay fincanı süzme bal ile iyice kaynatılıp soğumasının ardından süzülerek içine üç adet çiğ yumurta şansı katılıp karıştırılır ve gün içinde içilir.
– Bir cezvenin içinde çok ince kıyılmış bir tepeleme çorba kaşığı maydanoz su buharlaşana kadar kaynatılıp, bir tatlı kaşığı mayonez ve iki diş ezilmiş sarımsak ile iyice karıştırıldıktan sonra ekmeğe sürülerek ya da salyangozun üzerine dökülerek yenir.

Aşağıda vereceğimiz önerileri gereksiz bir açlıkla kullanmak fayda yerine zarar sağlayıp düş kırıklığına uğratabilir. Bu uygulamalar süreklilik taşımamalıdır, zira aşırılık durumunda organizma bıkabilir ve normalden daha az etkili olabilir.İşte afrodizyak etkisi olan ve cinsel gücü artırma özelliği bulunan şifalı bitkiler listesinin ilk bölümü…- Belli ölçülerde alkol (kişiden kişiye farklılıklar gösterir) alındığı zaman, tahrik edici ve daha da önemlisi insanların rahatlamasını sağlar ve cinsel isteği kamçılar. Ancak, büyük miktarlarda alınması tam tersi etki yapar.- Havanda iyice dövülmüş bir çorba kaşığı çam tohumu ile bir çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırılıp yenir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı çemen tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Bir litre suyun içinde 150 gram kadar siyah yer mantarı (kültür olarak yetiştirilenlerinden) su buharlaşıp kendini çekene kadar kaynatıldıktan sonra; bir cezvenin içinde çok ince kıyılmış bir tepeleme çorba kaşığı maydanoz su buharlaşana kadar kaynatılıp, bir tatlı kaşığı mayonez ve iki diş ezilmiş sarımsak ile iyice karıştırılıp yenir.- Bir miktar abtestbozan otu (körpe yapraklan) iyice yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla iyice sıkılıp, elde edilen özsuyu bir kahve fincanı suyun içine, on damla damlatılarak içilir. Bitki yaprakları baharda henüz çiçek açmamış durumdayken toplanmalıdır.- Bir miktar abdestbozan otu (körpe yaprakları) iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.- Bir litre suyun içine, ince kıyılmış bir avuç ardıç otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde bir su bardağı içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşam yemeklerinden yarım saat sonra içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir.- Bir kilogram iyice yıkanıp temizlenmiş ahududu meyvesinin üzerine bir kilogram toz şeker katılıp on iki saat bekletildikten sonra iki litre su ilave edilip kaynatılır. Elde edilen şuruptan her gün bir su bardağı içilir.- Bir kilogram ince rendelenmiş ayvanın üzerine bir kilogram toz şeker katılıp on iki saat bekletildikten sonra üç litre su ilave edilip kaynatılır. Elde edilen şuruptan her gün bir su bardağı içilir. Kompostosu da faydalıdır.- Akşam yemeklerinde tuzlu balık ançüez yenilmesi ve bir duble (3 el.) alkol alınması faydalı olacaktır.- Bir litre tavuk suyunun (mümkün olduğu kadar yağı alınmış) içine havanda dövülerek ufalanmış olan bir çay fincanı tatlı badem ve krema katılıp bir taşım kaynatılmasının ardından yemekler esnasında içilir.- Bir litre sütün içine iyice yıkanmış ve iyice ezilmiş dört adet yaş incir katılıp kaynatılmasının ardından süzülmeden günde üç su bardağı içilir.- Aynı oranda (ince kıyılmış ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş), kaju (hint pastili), galanga, şebboy çiçekleri, nezle otu, kakule, karabiber, tarçın, karanfil, muskat, kebabe, defne tohumu, serçedili, çobandeğneği ve devedikeni iyice karıştırılıp harman edildikten sonra; bir su bardağı kaynar tavuk suyunun (yağı alınmış) içine bir tatlı kaşığı bitki harmanı katılıp bir çorba kaşığı süzme bal ilavesiyle günde iki kez sabah ve akşam içilir. Ancak bu karışımı içmeden on dakika evvel bir su bardağı ılık su içilmelidir.
– Bir miktar hodan (körpe yapraklan ve çiçekleri) iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulduktan sonra üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.- Bir miktar pelin otu iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulduktan sonra üzerine, şişenin ağzına kadar kırmızı şarap veya saf alkol katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir tatlı kaşığı süzülerek içilir. Fazlası deliriuma yol açabileceğinden, kesinlikle fazla kullanılmamalıdır.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı kişniş tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı güvercin otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı toz tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.- Bir miktar kuru kayısı iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar misket şarabı katıldıktan sonra iki hafta boyunca güneşte bekletilip her gün bir çay bardağı süzülerek içilir.- Bir miktar lavanta çiçeği iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.- Bir miktar rezene (körpe yapraklan) iyice yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip, bir tülbent yardımıyla iyice sıkılıp, elde edilen özsuyundan on damla, bir su bardağı soğuk süt ve bir kahve fincanı muz likörü ile karıştırılıp içilir.- Bir miktar rezene iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.- Bir miktar fesleğen çiçeği iyice yıkanıp temizlendikten sonra, ince kıyılıp, bir şişenin içine doldurulur ve üzerine, şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katıldıktan sonra gerektiğinde masaj yağı olarak kullanılır.- Bir litre suyun içine bir avuç yıkanıp temizlenmiş tere otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen posanın üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu eklenip yenir.- Küçük bir tavanın içinde bir silme yemek kaşığı tereyağı ve iki tatlı kaşığı çiçek yağı kızdırıldıktan sonra üzerine iki yumurta kırılıp yumurtalar pişmeden iki çorba kaşığı süzme bal ilave edilerek 30 saniyeliğine tavanın üzerine kapak kapatılarak beklenir ve ateşten alınarak yenir.- Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı kaşığı Hint biberi bir çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılıp bir defa da yenir.- Bir litre suyun içine bir avuç portakal çiçeği, iki adet hurma, bir tatlı kaşığı anason, yarım su bardağı ince rendelenmiş havuç ve bir çay fincanı süzme bal ile iyice kaynatılıp soğumasının ardından süzülerek içine üç adet çiğ yumurta şansı katılıp karıştırılır ve gün içinde içilir.- Bir cezvenin içinde çok ince kıyılmış bir tepeleme çorba kaşığı maydanoz su buharlaşana kadar kaynatılıp, bir tatlı kaşığı mayonez ve iki diş ezilmiş sarımsak ile iyice karıştırıldıktan sonra ekmeğe sürülerek ya da salyangozun üzerine dökülerek yenir.

Yazıyı faydalı bulduysanız lütfen paylaşın
Twitter Facebook Google+

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.