İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı için Bitkisel Kür

Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı Limonun Bilinmeyen Yararları Ender Saraç Sarımsak Çayı İle Zayıflama Havuçun Yararları Nelerdir? Kırmızı Pancar Suyunun Faydaları/Yararları Nelerdir?

Tırnak mantarı, bireyin el ve ayaklarındaki mevcut olan mantar enfeksiyonunun tırnak üzerine bulaşması suretiyle, manikür ve pedikür sırasında ve ya başka bir yolla mantarlı dokuyla temas sonucu oluşmaktadır. Tırnak mantarının belirtileri, tırnağın kalınlaşıp kabalaşması, deri ufalanması, renk farklılığı (sarı, kirli gri, mat rankler) biçimlerinde görülür. Bu belirtiler meydana çıktığında zaman tüketmeden bir dermotoloğa muayene olmakta yarar vardır. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, tırnak mantarı sorunu çekenler için ısırgan otundan yapılan yeni bir bitkisel kür tarifi verdi.

Az miktarda su içerisine kuturulmuş ısırgan otunu atın ve 5 dakika kadar haşladıktan sonra lapasını hazırlayın. Oluşan bu lapayı ılıtın ve tırnak mantarı olan bölgenin yüzeyine sürün. Sonrasında 10 dakika kadar bekleyin

İltihap toplamış alanda iyileşme görülünceye kadar haftada ortalama 2-3 kez bu uygulamayı tekrarlayın.


Etiketler: , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı için Bitkisel Kür yazısı 26 Mayıs 2011 Tarihinde Şifalı Bitkiler kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar