Dişeti ve Diş Kökü İltihapları için Nar Suyu

Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı Limonun Bilinmeyen Yararları Ender Saraç Sarımsak Çayı İle Zayıflama Havuçun Yararları Nelerdir? Kırmızı Pancar Suyunun Faydaları/Yararları Nelerdir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dişeti ve diş kökü iltihapları rahatsızlıklarında uygulama biçimi günde 2-3 kez olmak üzere birer çay bardağı dolusunca, ağızda bekleterek yudum yudum içmeyi öneriyor. Her seferinde taze hazırlanması gerekmektedir. Bu konuda en etkili hazırlama şekli, portakalı ve limonu sıkar gibi sıkma makinesinde sıkmaktır. Narın tanelerini ayırıp sadece tanelerini sıkmak yeterli değildir. Tıpkı portakal ve limon sıkar gibi bıçakla narı ortadan kesip sıkma şekli olmalıdır.

Çünkü antibakteriyel, antiseptik ve antiinflamatu etkili maddeler narın tanelerinin bağlı olduğu buruk ve kremsi tadı olan etli kısmında bulunmaktadır.

Ölçüsü yüksek olmamakla beraber narın taneciklerinde bulunan chlorogenik asit ve sadece tanelerinde kanser ve hem de antiseptik özelliğe sahiptir.


Etiketler: , , , , , , ,

Dişeti ve Diş Kökü İltihapları için Nar Suyu yazısı 7 Mayıs 2011 Tarihinde Şifalı Bitkiler kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar