Bebeklerde Ağız Pamukçuğu Tedavisi İçin Bitkisel Kür

Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı Limonun Bilinmeyen Yararları Ender Saraç Sarımsak Çayı İle Zayıflama Havuçun Yararları Nelerdir? Kırmızı Pancar Suyunun Faydaları/Yararları Nelerdir?

Pamukçuk ya da diğer bir adıyla oral kandidiyaz, Candida albicans mantarının ağız mukozasında yaptığı enfeksiyondur. “Pamukçuk” adı genelde bebeklerin ağzında görülen enfeksiyon için kullanılmakla birlikte yetişkinlerin ağzında veya boğazında meydana gelen kandida enfeksiyonları için de kullanılmaktadır.

Ağız Pamukçuğunun Belirtileri

Normal şartlar altında beneklerin altında ağrı olmaz. Benekler kazındığı zaman altları biraz kanama sebep olur. Yetişkinler üzerinde pamukçuk ağız ve boğazda rahatsızlık verici bir yanma duygusu verir. Daha da ilerlemiş durumlarda yutkunma zorluğu gürülür, enfeksiyon yemek borusuna (özofagus) yayılır. Pamukçuk olan bebekler süt emerken enfeksiyonu annelerine geçirebilirler. Ve mantarlar sayesinde oluşurlar.

Bebeklerdeki ağız pamukçuğunun bitkisel tedavisi için bu kürü uygulayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: 1 çay kaşığı dut şurubu, 1 tane limonun suyu, 1 çorba kaşığı soda.

Uygulama: Temiz gazlı bez parmağa dolanır, önce limon suyuna sonrasında toz sodaya batırılıp ağız çevresi silinir ve sonra da dut şurubuna batırılıp ağza sürülür.


Etiketler: , , ,

Bebeklerde Ağız Pamukçuğu Tedavisi İçin Bitkisel Kür yazısı 20 Mayıs 2011 Tarihinde Şifalı Bitkiler kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar