Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı

Limonun Bilinmeyen Yararları Ender Saraç Sarımsak Çayı İle Zayıflama Havuçun Yararları Nelerdir? Kırmızı Pancar Suyunun Faydaları/Yararları Nelerdir?

Argan Yağı, Argan ağacının fındıklarından üretilen bu yağ, cilt bakımı için önerilmektedir. E vitamini açısından oldukça zengin olan bu yağ nizami olarak kullanıldığında egzama ve sivilce gibi cilt problemlerinin düzeldiği gözlemlenmiştir.

Argan yağı gerçekten akneye iyi geliyor mu?

Bitkisel bir tedavi şekli olan argan yağı tedavisi, cilt problemlerine iyi gelmektedir. Düzenli olarak argan yağı kullanan bireylerde akne probleminin yadsınamayacak derecede azaltığı görülmüştür.

Aşırı sebum üretimi cilt sorunlarını beraberinde getirir. Argan yağı yöntemi sebumun üretimini azaltır ve bu sayede gözeneklerin açılmasını sağlar. Açılan gözenekler akne probleminde azalmayı sağlar.

Bazı durumlarda akneler kaybolsa bile arkasından bu kaybolmadan doğan yaralar kalmaktadır. Kalan yaralar akne kökleridir ve cilt renginde farklılığa neden olur. Bu yaraların tamamen onarılması için uzunca bir süre gerekebilir. Araştırmacılar her gün düzenli olarak kullanılan argan yağının bu akne yaralarının düzelmesinde de etkili olduğunu göstermektedir. Akne ve diğer cilt sorunları düzenli argan yağı kullanımında gözle görülür derecede azalmaktadır.


Etiketler: , , ,

Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı yazısı 21 Temmuz 2011 Tarihinde Şifalı Bitkiler kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar

4 Yorum yapılmış "Argan Yağı Nedir? Sivilce için Argan Yağı"

 1. ceren demişki 08 Mart 12 17:38 

  Ben cildim için ozon yağını kullanıyorum gayette memnunum fakat bu argan yağının etkilerinide merak ediyorum.Kullanan arkdaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

 2. fatoş demişki 08 Mart 12 17:39 

  çatlaklarım için arganyağı kullanıyorum..birçok ünlününde bu fıomülü kullandığını biliyorum. gerçekten özellikle göbek bölgemde ki çatlaklarda züelme var. Arkadaşlar bu ürünü deneyinnnn derimm

 3. zeynepcan demişki 08 Mart 12 17:39 

  Sürekli kilo alıp vermekten doğan özellikle bacak ve göğüs bölgemde aşırı çatlaklar oluşmuştu.
  Arkadaşlarım haritaya dönmüş bacakların diyerek rencide ediyordu beni. Argan yağını duyduğumda
  bitkisel olmasından dolayı denemeye karar verdim ve şuan daha yeni başlamama rağmen sonuçtan
  gayet memnunum. Kullanmaya devam

 4. güzide demişki 08 Mart 12 17:40 

  Bu güne kadar kullandığım en pahalı kremler hiç biri bu argan yağı kadar iyi sonuç vermedi tek kelime ile muhteşem birşey Saçlarım için 1 kere kullandım pamuk gibi yaptı