Büyük Meme Sorunu ve Sarkık Büyük Meme Dikleştirme

Organik Dudak Büyütme Yöntemi Yüz Kırışıklıkları için Maske Suna Dumankaya Özel Kürü Büyük Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı? Tırnak Bakımında Dikkat Gereken Püf Noktalar

Büyük meme sorunu toplumumuzda en çok rastlanan problemlerden biridir. Büyük göğüsü taşımak, boyuna asılmış bir yüke benzer. Bu sebeple sanki bir torba gibi günde 24 saat hastayla birlikte olduğu için boyun ağırısı veya başka şikayetlerle de karşılaşılabilmektedir. Ayrıca bu büyük memelerin sebebi tümör olabileceği için, bu memenin içerisinde tümörü bulmak ve erken tanı koymak çok zordur. Bu sebeple meme küçültme işlemi bir çok açıdan estetik cerrahi doktorları tarafından önerilmektedir.

Tabi büyük memeler karşımıza büyük meme sarkması olarak da çıkabilmektedir. Meme sarkmalarında estetik yaparken meme başını normal olması gereken yere getirdikten sonra fazlası çıkartılarak, meme yeniden şekillendirilmekte ve büyük meme toparlanmaktadır. Bu işlem yapılırken aslında meme kapı küçültülmektedir. Fakat yanlardan çekildiği için orta hatta bir miktar koltuk altındaki yağlar da azaldığı ve daraldığı için meme çevresi, bir beden de küçük giyebilmektedir. Beden olarak adlandırdığımız 36, 34 veya 85, 90 gibi rakamlarla ifade edilen göğüs çevresidir. A, B, C sütyen kapıdır. Aslında kapı küçültülüyor ancak çevreyi de bir miktar belirttiğimiz etkiyle küçültmüş oluyoruz.


Etiketler: , , , , ,

Büyük Meme Sorunu ve Sarkık Büyük Meme Dikleştirme yazısı 8 Nisan 2011 Tarihinde Güzellik-Estetik kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar