Maden Suyu ve Maden Suyunun Faydaları

Kulak Kanaması Nedenleri ve İlk Yardım Soğuk Kış Günlerinde Nasıl Beslenmeliyiz? Kalp Krizi Nedir, Kalp Krizinin Nedenleri Nelerdir? Göz Kanlanması Nedenleri, Tedavisi Aile sofrası şişmanlatmıyor

Maden suyu, doğal bir mineral deposu olduğu için uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilen içecekler arasındadır.
Maden suyu yerin en derin katmanlarından yeryüzüne doğru çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleri de alarak yol alır ve yer yüzüne çıkarlar. Bu aşamada maden suyu mineralce çok zengindir.

Maden Suyunun Faydaları

  • Her yaştaki kişilerin günlük kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında ek takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve bu yapının korunmasını sağlar.
  • Gelişme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta yükselen mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanmasında yeteri kadar kullanılarak sağlanabilir.
  • Sağlıklı kişilerde içerdiği sülfat, bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler.
  • Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlanmasında yardımcıdır.
  • Solunum, idrar, her türlü sportif etkinliğinde ve özellikle yaz aylarında terleme ile oluşan su ve mineral eksikliğinin karşılanmasında ölçüsü miktarınca kullanılabilir.
  • Bikarbonat içeriğinin fazla olması ise asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile gözlemlenen mide rahatsızlıklarında, mide asidini fazlalılığını baskılayıcıdır.

Etiketler: , , , ,

Maden Suyu ve Maden Suyunun Faydaları yazısı 29 Nisan 2011 Tarihinde Genel Sağlık kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar