Depresyon Nedir? Depresyonun Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?

Kulak Kanaması Nedenleri ve İlk Yardım Soğuk Kış Günlerinde Nasıl Beslenmeliyiz? Kalp Krizi Nedir, Kalp Krizinin Nedenleri Nelerdir? Göz Kanlanması Nedenleri, Tedavisi Aile sofrası şişmanlatmıyor

Depresyon insan zihnini ve vücudunu etkilemekte olan medikal bir rahatsızlık durumudur. Ağır depresyon hadiseleri önemli ve ciddi fiziksel ayrıca zihinsel problemlerin gündeme gelmesine sebep olabilir. Birey, günlük aktivitelerini yerine getirirken zorluk çekebilir. Ağır depresyon vakalarının görüldüğü bireyler hayatın hiç yaşamaya değer olmadığı düşüncesine kapılabilir.

Depresyonun belirtileri üzgünlük ve mutsuzluk hissi, çabuk sinirlenme, normal aktivitelere karşı istek azlığı, uykusuzluk veya aşırı uyku problemleri, cinsel istekte azlık, iştahda değişiklikler, yavaşlamış hareketler, kararsızlık, konsantrasyon eksikliği, sürekli olarak ölüm ve intihar düşünme, ağlama nöbetleri ve baş ağrısı ve sırt ağrısı gibi açıklanamayan fiziksel sorunlar olarak ortaya çıkabilir.

Rahatsızlığın sebebi tam anlamıyla bilinmemekle beraber, bazı faktörlerin depresyonu ateşlediği bilinmektedir. Bu faktörler içerisinde biyolojik değişiklikler, sinir taşıyıcılar, hormonlar, genler ve çocukluk travmaları yer almaktadır.


Etiketler: , , , , , , ,

Depresyon Nedir? Depresyonun Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir? yazısı 20 Nisan 2011 Tarihinde Genel Sağlık kategorisinde yayınlanmıştır.

Yorumlar